- wydarzenie już minęło.
Historia Dywizjonu 303
6 listopada 17:00 – 18:00
Śremski Ośrodek Kultury oraz Kinoteatr Słonko zapraszają na spotkanie zatytułowane „Dywizjon 303 – podziemne wydania wojenne oraz historia miłości Arkadego Fiedlera”. Wydarzenie odbędzie się 6 listopada 2025 roku w Kinoteatrze Słonko w godzinach 17:00–18:00. Wstęp jest wolny.
Spotkanie zostanie poprowadzone przez najmłodszego wnuka Arkadego Fiedlera, związanego z Muzeum Arkadego Fiedlera.
W programie wydarzenia przewidziano:
- Prezentację autentycznych podziemnych wydań książki „Dywizjon 303”.
- Pokaz mundurów i osobistych pamiątek należących do polskich lotników z okresu II wojny światowej.
- Projekcję filmu dokumentalnego.
- Opowieść o okolicznościach poznania przez Arkadego Fiedlera jego przyszłej żony – Włoszki Marii Macarello – w czasie wojny.
Bezpłatne wejściówki na spotkanie są dostępne do odbioru w Biurze Obsługi Klienta Śremskiego Ośrodka Kultury (BOK ŚOK) oraz w Kinoteatrze Słonko. Organizatorzy informują, że nie prowadzą rezerwacji telefonicznych wejściówek
Miejsce: Kinoteatr Słonko, ul. Mickiewicza 77, 63-100 Śrem.



