- To wydarzenie minęło.
Dzień zdrowia w parafii
6 maja 11:00 - 16:00

W sobotę, 6 maja w parafii pw. bł. Michała Kozala w Śremie odbędzie się „Dzień zdrowia”. Zaproszeni są nie tylko parafianie, ale wszystkie osoby, które mają ochotę dowiedzieć się kilka ciekawostek nt. zdrowia i zdrowego stylu życia.
– Zabierz żonę, męża, dzieci, babcię, wujka, ciocię, siostrę, koleżankę i przyjdź dowiedzieć się o zdrowiu i profilaktyce – zachęcają organizatorzy „Dnia zdrowia”.
Na ten dzień zaplanowano:
- Bezpłatne badania mammograficzne dla pań z grupy wiekowej 50-69 lat (1973-1954), które wcześniej nie chorowały na raka piersi, a ostatnie profilaktyczne badanie wykonały przynajmniej dwa lata wcześniej. Na badanie należy zgłaszać się z dowodem osobistym. Pozostałe panie mogą wykonać badania mammograficzne odpłatnie w wysokości 150 zł (godz. 11.00),
- Pokaz pierwszej pomocy (godz. 12.00),
- Spacer nordic walking z trenerem Wojtkiem Strablem (godz.14.00),
- profilaktyka dla mężczyzn,
- pomiar cukru,
- badanie RR,
- Na koniec kawa, pogaduchy i ćwiczenia w Świetlicy Iskra w Psarskiem.
W czasie, gdy dorośli będą korzystać profilaktyki na dzieci będą czekać gry i zabawy (boule, badminton, planszówki).
Podczas „Dnia zdrowia” będzie można też ofiarą do puszki wesprzeć organizowany w parafii pw. bł. Michała Kozala – V Archidiecezjalny Dzień Wspólnoty MDP.
