|||

Dotkliwa stłuczka z udziałem „elektryka”

Wypadek grabianowo (5)
fot. M. Czubak

Utrudnienia powypadkowe na trasie Śrem – Czempiń, w miejscowości Grabianowo, trwały jeszcze kilka godzin po zderzeniu tam aut. Wszystko przez procedury bezpieczeństwa.

W niedzielne popołudnie, po godzinie 16.30, do służb ratowniczych z terenu powiatu śremskiego, wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Grabianowie. Z pierwszych informacji wynikało, że w jednym z pojazdów ma znajdować się osoba zakleszczona. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca – wszyscy uczestnicy popołudniowego zdarzenia opuścili auta przed przyjazdem służb.

Bez nazwy 2025 10 01t151753.156

W zderzeniu, do którego doszło na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 310 z drogą powiatową 2463P prowadzącą do Brodnicy, doszło do zderzenia elektrycznego Volvo z BMW. Po zderzeniu jedno z aut zatrzymało się na środku skrzyżowania, a drugie – siłą uderzenia – zostało wyrzucone poza drogę, na pobocze.

Chery2

Jak przekazali nam pracujący na miejscu policjanci z ruchu drogowego, sprawcą zderzenia jest kierowca elektrycznego samochodu, który włączając się z drogi podporządkowanej, jadąc z kierunku Brodnicy, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu BMW, który poruszał się od strony Śremu w kierunku Czempinia.

2b53fb0e 7fa1 4c78 b3b3 5df688e52106

Uczestnicy zderzenia zostali przebadani przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, ale nie było potrzeby hospitalizacji nikogo z nich. Sprawca kolizji, za doprowadzenie do zderzenia pojazdów, przez policję został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł. Jego konto zasiliło również 10 punktów karnych.

Do czasu publikacji materiału na stronie internetowej, cały czas występowały utrudniania. Związane to było z procedurami PSP związanymi z działaniami na zdarzeniach z udziałem samochodów elektrycznych. Wg strażackich procedur, takich pojazdów nie można ruszać do czasu zabrania ich przez wyspecjalizowaną pomoc drogową. Strażacy cały czas muszą monitorować temperaturę baterii w aucie i być przygotowanym do ewentualnego pożaru. Właśnie z tego powodu utrudnienia powypadkowe na zwykłej stłuczce w Grabianowie tak długo trwają.

Obserwuj nas w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *