||

Groził, że zabije byłą partnerkę. Sąd był bezwzględny dla 59-latka

Policjantka przytrzymuje za rękę aresztowanego mężczyznę
59-latek groził, że zabije kobietę / fot. ilustrujące/archiwum policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie dokonali zatrzymania 59-letniego mężczyzny, który dopuścił się przestępstw wobec swojej byłej partnerki.

59-latek 13 lipca bieżącego roku na terenie jednej z wiosek w gminie Książ, groził pozbawieniem życia swojej byłej partnerce, ale także naruszył wydany przez sąd zakazu zbliżania się i kontaktowania z kobietą. Jak wynika z ustaleń śremian, mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości, zagroził swojej byłej partnerce pozbawieniem życia.

Tzs2 1

Policjanci zatrzymali agresora i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że 59-latek już wcześniej znęcał się nad swoją partnerką i groził jej pozbawieniem życia. W miniony wtorek, 15 lipca, na wniosek Policji oraz prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – przekazuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP Śrem.

Pokrzywdzona i sprawca objęci są procedurą „Niebieskiej Karty”. Za kierowanie gróźb karalnych grozi kara pozbawienia wolności wynosząca do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei za złamanie sądowego zakazu zbliżania się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Berdychowski

Policja apeluje i przypomina, że przemoc domowa nie musi zamykać się w czterech ścianach domowego zacisza. Osoby dotknięte przemocą domową powinny szukać pomocy i się o nią zwracać. To żaden wstyd i hańba. Często to jedyny ratunek od opracwy.

Policjanci przypominają, że każda osoba doświadczająca przemocy powinna szukać pomocy. Ukrywanie tego problemu-tego przestępstwa może doprowadzić nawet do zdarzeń tragicznych w skutkach. Nie można kierować się poczuciem wstydu, bo przecież do przemocy dochodzi w różnych rodzinach, i tych uznanych za dysfunkcyjne i tych na pozór tylko normalnych. Trzeba też pamiętać o tym, że dzieci, które są świadkami przemocy w domu, również bardzo cierpią, a później wywiera to wpływ na ich dorosłe życie. Jeżeli wiesz, że ktoś krzywdzi osobę z Twojego otoczenia powiadom Policję, porozmawiaj ze swoim dzielnicowym. Konsultacje w sprawie przemocy, drogą telefoniczną pod numerem telefonu 800 120 002 ( bezpłatnym, czynnym całą dobę), prowadzi też Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. – przypomina E. Kasińska.

Obserwuj nas w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *