Droga Żurawia Śrem
W tym miejscu wkrótce ma przebiegać droga, która połączy ul. Żurawia z ul. Chełmońskiego / fot. M. Czubak

Jest osiedle, będzie droga. Gmina Śrem rusza z przetargiem

Co o tym sądzisz?
+1
4
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zamyka się pewien rozdział w budownictwie w Śremie. Gminna spółka zamknęła inwestycję i do działań wkroczył samorząd, który zamierza wybudować drogę.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Mowa tutaj o osiedlu mieszkalnym przy ulicy Żurawiej w Śremie, które w kwietniu tego roku finalnie zostało oddane w całości mieszkańcom. Był to wieloletni i wieloetapowy projekt, który wreszcie został zrealizowany przez ŚTBS.

Zgodnie z tym, co przed laty gmina ustaliła, drogi budowane są dopiero po całkowitym zakończeniu procesu budownictwa mieszkaniowego, to dlatego wiele ulic na nowych osiedlach w Śremie jest jeszcze nieutwardzonych. Właśnie z uwagi na fakt, że w przyszłości prowadzone tam będą dalsze inwestycje w budownictwo, przeważnie prywatne czy deweloperskie, i ciężki sprzęt mógłby taką drogę uszkodzić, gmina odmawia budowy nowych dróg.

Poza tym polityka nowego burmistrza zakłada również partycypowanie dewelopera w budowę drogi.

Inaczej sprawy się mają jeśli chodzi o budownictwo przez gminną spółkę ŚTBS. Tutaj gmina będzie pomagać i wybuduje drogę. Ta pierwsza to budowa drogi z ul. Żurawiej w kierunku ul. Chełmońskiego w Śremie.

W planach mamy, że to będzie kontynuacja ul Żurawiej i chcemy wybudować tę drogę aż do ul. Chełmońskiego – mówi Grzegorz Wiśniewski, burmistrz Śremu. – Głównym celem tego zadania jest to, aby odciążyć ruch ze skrzyżowania al. Solidarności z Grottgera. Tak przebieg planowanej drogi sprawi, że część mieszkańców do ruchu będzie włączać się na ul. Chełmońskiego, co odciąży ruch na wspomnianym skrzyżowaniu – wyjaśnia burmistrz.

Gmina już rozpisała przetarg na to zadanie. W przyszłym tygodniu nastąpi otwarcie ofert.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]