Oszustkwo Blik
Metoda oszustwa "na BLIK" nadal jest popularna / fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Myślała, że pomaga znajomemu. Mieszkanka Brodnicy i mieszkaniec Śremu oszukani „na BLIK”

Myślała, że pomaga znajomemu. Mieszkanka Brodnicy i mieszkaniec Śremu oszukani „na BLIK”

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
1
+1
0
+1
2
+1
2
+1
1
+1
0

Oszustwo „na BLIK” dotarło już także do powiatu śremskiego. Oszukana kobieta straciła ponad 2 400 złotych. Śremianin niemal 10 tys. zł.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W dwóch osobnych przypadkach, ofiary oszustw BLIK straciły swoje pieniądze, ufając osobom podającym się za pomocne. Kobieta, przekonana, że pomaga znajomemu, oraz mężczyzna, myślący, że rozmawia z pracownikiem banku ostrzegającym go przed utratą środków na rachunku bankowym, podali oszustom kody BLIK. W rezultacie oboje zostali pozbawieni swoich oszczędności.

Z zawiadomienia mieszkanki gminy Brodnica wynika, że była one przekonana, iż napisał do niej znajomy, który poprosił o pożyczkę, wygenerowanie trzech kodów BLIK i ich przesłanie za pomocą komunikatora. 

– podaje podinspektor Ewa Kasińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Kobieta podała kod oszustowi i straciła 2,4 tys. zł. Jeszcze więcej stracił mieszkaniec Śremu.

– Natomiast z zawiadomienia mieszkańca Śremu wynika, że był przekonany, iż przez telefon rozmawia z pracownikiem banku, który chce go ustrzec przed utratą środków na rachunku bankowym. W sumie śremianin wygenerował cztery kody BLIK i podał oszustowi. W efekcie pokrzywdzony stracił 9 900 złotych. Pieniądze miały być zabezpieczone na koncie rezerwowym, a znalazły się w kieszeni oszusta.

– dodaje policjantka.

Metoda działania oszustów jest zawsze taka sama: najpierw przejmują konto na komunikatorze, a następnie za jego pośrednictwem nawiązują kontakt z ofiarami, proszą o pożyczkę pieniędzy.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]