Wypadek Z Autobusem
Do zdarzenia drogowego doszło na trasie wojewódzkiej 436 / fot. Czytelnik Wąsaty
  • Home
  • Aktualności
  • Autobus zderzył się z rowerem. Wypadek pod Książem Wielkopolskim

Autobus zderzył się z rowerem. Wypadek pod Książem Wielkopolskim

Co o tym sądzisz?
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
1

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce na trasie wojewódzkiej 436 koło Książa Wielkopolskiego. Kierujący jednośladem może mówić o sporym szczęściu.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Służby śremskiej policji wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w nocy pod Książem Wielkopolskim. Tam autobus zderzył się z rowerzystą. Na szczęście dla podróżującego jednośladem, zdarzenie z większym i cięższym pojazdem nie skończyło się tragicznie.

Służby informację o potrąceniu otrzymały kwadrans przed północą. Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Książ Wlkp. oraz JRG Śrem, a także załogę karetki pogotowia i policję. Poszkodowany cyklista w stanie ogólnym dobrym trafił do szpitala. Był przytomny. Prawdopodobnie poturbowany, ale bez większych urazów.

Zarówno rowerzysta jak i autobus mieli poruszać się w tym samym kierunku, kierowca autobusu miał w ostatniej chwili dostrzec cyklistę i w niego nie wjechać centralnie, tylko go zahaczyć. To może wskazywać, że kierujący rowerem nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, dzięki czemu byłby widoczny z dalszej odległości dla innych uczestników ruchu drogowego.

Czy rower miał sprawne oświetlenie? Tego na ten moment nie wiemy.

Zostaw komentarz