Image
fot. OSP Chrząstowo

Wzmożona liczba wypadków drogowych w powiecie śremskim

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Maj 2024 roku okazał się miesiącem pełnym wyzwań na drogach powiatu śremskiego.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Z danych przedstawionych przez komisarza Piotra Nowackiego, naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, wynika, że w ciągu tego miesiąca doszło aż do 35 zdarzeń drogowych. Z tej liczby, 28 przypadków zaklasyfikowano jako kolizje, a 7 jako wypadki drogowe, w których 9 osób odniosło obrażenia ciała.

Analiza przyczyn zdarzeń drogowych wykazała, że najczęstszym powodem było niezmiennie niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Pośpiech, zamyślenie i zagonienie kierowców są głównymi czynnikami prowadzącymi do wypadków. Wzmożony ruch na drogach, szczególnie w maju, wymaga od kierowców większej uwagi i ostrożności. Naczelnik drogówki podkreśla, że mimo licznych apeli o rozwagę, problem ten wciąż pozostaje aktualny.

Maj to także miesiąc, w którym na drogach pojawia się więcej pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Śremscy policjanci zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo tych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że dla każdego jest miejsce na drodze i wszyscy powinniśmy dbać o wspólne bezpieczeństwo.

Niepokojący jest fakt, że w ubiegłym miesiącu policjanci wyeliminowali z ruchu aż 10 kierujących pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu. – Przy tej okazji, po raz kolejny, apelujemy o trzeźwość za kierownicą, bo pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! – podaje podinsp. Ewa Kasińska, ze śremskiej komendy policji.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]