Kania Vs Warta Jesien
Jesienią Warta wygrała w Gostyniu 1:0. Jak będzie w rewanżu w Śremie? - fot. M.Fujak
  • Home
  • Sport
  • Sobota godzina 17.00 – Warta Śrem vs Kania Gostyń

Sobota godzina 17.00 – Warta Śrem vs Kania Gostyń

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kolejny, ważny mecz czeka piłkarzy Warty w sobotnie popołudnie. O 17.00 na Stadionie Miejskim w Śremie podejmować będą Kanię Gostyń.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Podopieczni Michała Mocka wciąż walczą o awans do IV ligi, ale bezpośrednia porażka z Zawiszą Łęka Opatowska (2:3) sprawiła, że limit “błędów” został wyczerpany. Do końca rozgrywek pozostały Warcie cztery mecze i jeśli wygra te pojedynki, to bez oglądania się na innych zostanie mistrzem III grupy V ligi i tym samym wywalczy awans do IV ligi.

Póki co śremski zespół musi jednak “gonić” Zawiszę Łęka Opatowska. Ta swój mecz z tego weekendu rozegrała już awansem w Boże Ciało i pokonała w Krotoszynie Astrę 2:1. To oznacza, że lider ma teraz trzy punkty przewagi nad Wartą, ale też dwa rozegrane mecze więcej (w ostatniej kolejce Zawiszę czeka pauza). Mało tego śremski zespół goni najlepsza na wiosnę Zefka Kobyla Góra, która swój mecz także ma już za sobą. Wygrała 4:2 w Czekanowie z Piastem i do Warty traci już tylko dwa punkty.

Okazję do zrównania się punktami z prowadzącą Zawiszą i do odskoczenia na pięć punktów Zefce piłkarze Warty będą mieli w sobotę. Do Śremu przyjeżdża siódma aktualnie w tabeli Kania Gostyń. Rywale wiosną spisują się jednak o niebo lepiej niż jesienią. W 10 kolejkach zgromadzili 20 punktów (tylko o dwa mniej od Warty), a ich bilans w rundzie rewanżowej to 6 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. Piłkarze Kanii imponują skutecznością. Strzelili bowiem wiosną 35 goli, a stracili 10. Dla porównania Warta w rewanżach strzeliła 19 bramek (straciła 8). Podopiecznych Michała Mocka czeka więc niełatwe zadanie, a presja jest spora, bo najgroźniejsi rywale swoje mecze już rozegrali i dopisali po 3 punkty.

Jesienią śremianie wygrali po ciężkim boju w Gostyniu 1:0. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w sobotę. Początek meczu o godzinie 17.00.

Zostaw komentarz