Kotwica Jasinski
Radosław Jasiński - kapitan Kotwicy, i jego koledzy są bliscy awansu do III ligi - fot. M,Fujak
  • Home
  • Kórnik
  • Kotwica na piątkę w Kępnie, awans do III ligi na wyciągnięcie ręki

Kotwica na piątkę w Kępnie, awans do III ligi na wyciągnięcie ręki

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W Boże Ciało rozegrano 30 kolejkę spotkań o mistrzostwo IV ligi. 22 zwycięstwo w sezonie odniosła Kotwica Kórnik, która jest coraz bliższa awansu do III ligi.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Podopieczni Tomasza Nawrota udali się do Kępna, gdzie jej rywalem była broniąca się przed spadkiem Polonia 1908 Marcinki. Mimo iż gospodarzom punkty potrzebne są jak rybie woda i można było się spodziewać, że miejscowi stawią liderowi opór, to jednak Kotwica jak przystało na faworyta i zespół, który jesienią zagra na wyższym szczeblu nie dała rywalom żadnych szans.

Losy meczu zostały rozstrzygnięte praktycznie już w pierwszej połowie. Wynik w 24 minucie otworzył Maurycy Niemczyk, a przed przerwą podwyższyli Jakub Rasiak i Radosław Jasiński. Kotwica dobiła rywali po przerwie trafieniami Niemczyka i Krzysztofa Piotrowskiego. Lider wygrał więc na wyjeździe efektownie 5:0 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli.

Na 4 kolejki przed końcem Kotwica ma już 9 punktów przewagi nad drugim Lipnem Stęszew i powoli wita się z przysłowiową gąską. Do awansu potrzebuje bowiem już tylko jednego zwycięstwa, bowiem bezpośredni bilans z Lipnem ma lepszy.

Kórnicki zespół awans do III ligi świętować będzie mógł już w najbliższą niedzielę, tj. 2 czerwca. O 13.00 przy Leśniej podejmować będzie Nielbę Wągrowiec i jeśli wygra zapewni sobie mistrzostwo IV ligi.

Zostaw komentarz