Image
Marek Matuszewski, człowiek pełen energii i pomysłów, nowym kierownikiem MOSiR w Dolsku / fot. arch. prywatne M. Matuszewskiego

Kto został kierownikiem MOSiR w Dolsku?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zakończył się konkurs na kierownika Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku. Osoba, która go wygrała, jest znana w powiecie śremskim.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Nowy kierownik Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku kocha sport, a przede wszystkim bieganie. Zawodowo jednak nie był związany ze sportem, choć ze swoje działalności sportowej jest doskonale znany.

Nowym szefem dolskiego MOSiR-u został Marek Matuszewski, dotychczasowy zastępca naczelnika wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Śremie. Szerzej znany, jako ten człowiek od biegania i akcji charytatywnych z tym związanych.

Śremskie Żyrafy rozdane. Najwyższa powędrowała do… – Tydzień Ziemi Śremskiej (tydzien.net.pl)

To dzięki postawie Marka i całego zespołu Runner’s Power Sztafeta na 20 Października ma wymiar pomocy dzieciom potrzebującym. To także dzięki działaniom Marka śremianie organizują projekt „Góry dla każdego z WolNosiciele”, który skierowany jest dla dzieci z niepełnosprawnościami. To wreszcie te działania i inicjatywy społeczne sprawiły, że ta akcja i całokształt działań Runner’s Powers zostały docenione przez śremian i nagrodzone „Śremską Żyrafą” za 2023 rok.

Sam nowy kierownik ośrodka sportu w Dolsku tak w mediach społecznościowych wyjaśnia powody startu w konkursie:

Po prawie 17 latach pracy w Starostwie Powiatowym w Śremie jako zastępca Naczelnika Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami doszedłem do wniosku, że muszę coś zrobić/zmienić w swojej karierze, ponieważ poczułem się wypalony zawodowo. Najpierw próbowałem otrzymać mandat radnego Rady Miejskiej w Śremie i mieć realny wpływ na niektóre tematy samorządowe. To niestety jednak po raz kolejny się nie udało. Dlatego podjąłem decyzję o zmianie rodzaju pracy i też po części otoczenia. (…) Choć jest mi ogromnie żal opuszczać po tylu latach współpracowników Starostwa, z którymi przez tak długi okres bardzo się zżyłem, to stwierdziłem, że jak nie teraz, to kiedy?”

Marek Matuszewski zapewnia, że niejednokrotnie zaskoczy swoimi pomysłami mieszkańców gminy Dolsk i wierzy, że sprosta oczekiwaniom nowego burmistrza Dolska. „Będę robił wszystko, by wykorzystać moje doświadczenie organizacyjne z Runner’s Power. Zamierzam również dalej działać społecznie w Śremie, jak bardzo oczywiście będzie to możliwe.” – dodaje.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]