Amicus
Piłkarze Amicusa wygrali czwarty mecz tej wiosny
  • Home
  • Sport
  • Trwa dobra passa Amicusa, rezerwy Warty ograły wicelidera

Trwa dobra passa Amicusa, rezerwy Warty ograły wicelidera

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Z czwartego zwycięstwa na wiosnę cieszyli się piłkarze Amicusa Mórka. Drużyna rezerwy Warty pokonała 1:0 Breniewię II Wijewo i pozbawiła tym samym rywali pozycji wicelidera tabeli B klasy.


Berdychowski Kwiecien2 2024

To był ciężki mecz, bo wicelider mimo iż przyjechał z dwunastu to postawił duży opór – przyznał grający trener Wojciech Onsorge, który był bohaterem pierwszej części spotkania. To właśnie jego udane interwencje sprawiły, że na przerwę zespół Amicusa/Warta II nie schodził z bagażem dwóch-trzech goli. Gospodarze mieli co prawda optyczną przewagę, ale konkretniejsi byli goście, którzy stworzyli sobie trzy bardzo dobre okazje, ale na przeszkodzie stanął strzegący bramki Onsorge.

Jeszcze pamiętam jak się broni – mówił z uśmiechem grający trener, który coraz rzadziej staje między słupkami dając grać młodemu Bartoszowi Piaskowemu, którego tym razem zabrakło w kadrze.

Decydująca o losach spotkania okazała się sytuacja z 53 minuty, kiedy prowadzenie miejscowym zapewnił Adam Głogoński. Ambitnie grający goście próbowali zmienić wynik i mimo, że byli mocno zdeterminowani i przydusili, to wynik już się nie zmienił. Porażka ta kosztowała zespół z Wijewa utratę pozycji wicelidera na rzecz Iskra Długie Stare.

Cieszy czwarty z rzędu mecz bez porażki – powiedział trener Onsorge. – Kluczem było czyste konto w defensywie, co u nas kuleje, bo rzadko się zdarza, abyśmy zagrali „na zero” z tyłu – dodał.

Teraz do Dalewa (tam swoje mecze gra Amicus/Warta II) przyjedzie lider z Krzemieniewa. Czy passa zostanie podtrzymana? Przekonamy się w niedzielę. Początek meczu o godzinie 11.00.

Zostaw komentarz