Piast Szachy
Szachiści LKS Piast z pucharem za zdobycie mistrzostwa III Wielkopolskiej Ligi Seniorów
  • Home
  • Sport
  • Awans szachistów Piasta Śrem do II ligi

Awans szachistów Piasta Śrem do II ligi

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dużym sukcesem zakończyły się rozgrywki III ligi dla szachistów LKS Piast Śrem. Prezes Piotr Kaczmarek wraz z drużyną mogą bowiem świętować mistrzostwo i awans do II ligi.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Do ostatniego zjazdu, podczas którego Piast czekały trzy pojedynki, śremianie przystępowali w bojowych nastrojach, ale z trzema punktami straty do lidera. To właśnie pierwszy mecz z bezpośrednim rywalem – UMKS Na Pięterku Poznań, był kluczowy w kontekście walki o awans. Motywować nikogo nie było trzeba. Potrzebne było za to pełne skupienie, bo wiadome było, że mecz do łatwych nie będzie należał. Śremianie zagrali jednak kapitalnie i rozbili rywali 5:1 robiąc tym samym duży krok w kierunku II ligi.

Końcowy sukces trzeba było jeszcze przypieczętować dwoma zwycięstwami z zespołami z dołu tabeli, tj. KS 1920 Mosina i MMKS Wieniawa Leszno. Tutaj jednak koncentracji także nie mogło zabraknąć, bo zdarzały się już pojedynki, gdzie Piast będąc w roli faworyta gubił punkty. Tym razem nic takiego miejsca nie miało. Śremscy szachiści nie dali szans rywalom wygrywając odpowiednio 6:0 i 5:1. To z kolei sprawiło, że zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu tuż przed KSz Lech II Poznań, który także awansował z drugiego miejsca wyprzedzając UMKS Na Pięterku Poznań.

Warto dodać, że swoją cegiełkę do sukcesu dołożyło 9 osób, które grały na dystansie całych rozgrywek III ligi. Pierwszoplanowe role odegrali Marzena Kozłowska (komplet 9 zwycięstw na żeńskiej szachownicy), Marek Simon, Robert Lisiecki, Paweł Wojtkowski (cała trójka miała również komplet 5/5) i Damian Włodarczak.

Tak więc już we wrześniu LKS Piast czeka nowe wyzwanie jakim będzie rywalizacja w II lidze.

Zostaw komentarz