Dsc 4742
W czwartek, 16 maja odbył się XI Wieczór z Filmem Górskim/ fot. W. Kaptur
  • Home
  • Aktualności
  • Góry w Śremie po raz jedenasty! Jak wyglądał Wieczór z Filmem Górskim w Kinoteatrze Słonko?

Góry w Śremie po raz jedenasty! Jak wyglądał Wieczór z Filmem Górskim w Kinoteatrze Słonko?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W czwartek (16 maja) odbył się XI Wieczór z Filmem Górskim. Na ekranie śremskiego kina wyświetlono cztery interesujące produkcje, m.in. ,,Transcendence”, czy ,,Życie w biegu”.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Wieczór z Filmem Górskim został zorganizowany w ramach Lądek Film Tour i we współpracy z Festiwalem Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju oraz Fundacją Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady. Przegląd filmów odbył się w czwartek, 16 maja o godz. 18:00 na sali Kinoteatru Słonko w Śremie.

Po przywitaniu i podziękowaniach Maciej Maćkowiak opowiedział o filmach, które lada chwila miały zostać wyświetlone na dużym ekranie. Pierwszy film to ,, Transcendence”, który trwał 30 minut. Widzowie poznali historię Adriena Costa i jego determinację w dążeniu do wyznaczonego celu mimo przeciwności losu. Kolejna produkcja jaką publiczność obejrzała to „Subterranean”, w której pokazano świat grotołazów. Eksplorowanie jaskiń to wymagająca czynność z różnymi niebezpieczeństwami. Co więc przyciąga do jaskiń grotołazów? Czyżby przygoda?

Po przerwie publiczność wróciła na salę, gdzie czekały na nich kolejne dwa filmy. ,,Sweet home Kamchatka” to film produkcji hiszpańskiej. Tematyka kręci się wokół skialpinizmu, Kamczatki oraz młodej mistrzyni Ekaterinie Osiszkina. Ostatni film, który zakończył wieczór to ,,Życie w biegu” polskiej produkcji. Przedstawił nam historię Piotra Hercoga oraz pokazał ogromne poświęcenie i drogę jaką musiał przejść sportowiec.

Kolejny Wieczór z Filmem Górskim odbędzie się 17 października o godz. 18:00.

Zostaw komentarz