Img20240506121758
  • Home
  • Aktualności
  • Radni oraz burmistrz miasta i i gminy Dolsk złożyli ślubowanie

Radni oraz burmistrz miasta i i gminy Dolsk złożyli ślubowanie

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ślubowanie radnych i burmistrza to ważny moment w historii lokalnego samorządu. W poniedziałek, 6 maja, przysięgę złożyło czternastu radnych. Nieobecny był radny Stanisław Kaźmierski.


Berdychowski Kwiecien2 2024

I sesja Rady Miasta i Gminy Dolsk rozpoczęła się 6 maja w samo południe, a jej prowadzenie przypadło Sabinie Hoffmann – najstarszej wiekiem radnej.

Ślubowali działać na rzecz lokalnej społecznościZanim radni przeszli do podjęcia pierwszych uchwał, złożyli uroczyste ślubowanie i odebrali zaświadczenia o wyborze, które wręczył Marcin Bąk – przewodniczący komisji terytorialnej. Ślubowanie złożyło czternastu radnych. Dziewięciu z nich to reprezentanci KWW „Kraina Dwunastu Jezior”, natomiast pięciu KWW Witolda Opielewicza.

Równie ważnym momentem było złożenie przysięgi przez nowo wybranego burmistrza – Tomasza Frąckowiaka, któremu także wręczone zostało zaświadczenie o wyborze.
Przypomnijmy, że Tomasz Frąckowiak po raz drugi ubiegał się o fotel burmistrza. W poprzednich wyborach musiał ustąpić Barbarze Wierzbińskiej, od której obecnie przejmuje stanowisko.

Ślubowanie Tomasza Frąckowiaka, nowego burmistrza Dolska.

Pragnę rozpocząć od wyrazu najgłębszej wdzięczności dla Was wszystkich za okazane mi zaufanie. Wasz wybór sprawił, że dzisiaj staję tu jako Wasz burmistrz, gotowy do służby dla dobra naszej gminy.
Przed nami wiele wyzwań, ale i możliwości. Wierzę, że wspólnie, z determinacją i zaangażowaniem zbudujemy lepszą przyszłość dla nas wszystkich. Ale, tak, jak mówiłem w czasie kampanii, droga do tego celu będzie trudna i wymagająca. Będzie wymagała od nas jedności, współpracy i otwartości na różne poglądy i pomysły.
Gmina Dolsk to nasz dom. To miejsce, w którym żyjemy, pracujemy, uczymy się i rozwijamy. Jestem przekonany, że razem możemy uczynić naszą gminę bardziej przyjazną i zrobimy to, pozostając naturalnie blisko ludzi.
Dziękuję mojej rodzinie i moim bliskim za ich niezłomne wsparcie. Bez Waszej miłości i wsparcia nie byłoby mnie tutaj.
Chciałbym także podziękować moim poprzednikom za ich wysiłki na rzecz naszej społeczności. Ich praca stanowi fundament, na którym będziemy kontynuować budowę naszej gminy.
Na koniec chciałbym powiedzieć, ze moje drzwi zawsze będą otwarte dla Was wszystkich, a otrzymany od mieszkańców tuż po wyborach klucz do gminy Dolsk trafi dziś do gabinetu burmistrza, abym codziennie pamiętał, że to Wasze zaufanie ma kierować moimi działaniami.
Z pełnym zaangażowaniem staję dziś przed Wami jako Wasz nowo wybrany burmistrz, gotowy do pracy. Dziękuję

– powiedział burmistrz miasta i gminy Dolsk – Tomasz Frąckowiak.

Radni wybrali przewodniczącego i zastępcę

Ważnym momentem był wybór przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Dolsk. Zgłoszono dwie kandydatury – Janinę Pawełczyk oraz Ewelinę Nowacką.
Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja skrutacyjna w składzie: Krystian Mejza – przewodniczący, Karina Hasińska – zastępca oraz Iwona Matelska – członek.
Radni powierzyli tę funkcję Janinie Pawełczyk, na którą oddano dziewięć głosów. Jej kontrkandydatka, Ewelina Nowacka, otrzymała głosów pięć.

– Radni wybrani z KWW Kraina Dwunastu Jezior wybrali moją osobę jako kandydata na funkcję Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Dolsk. Potwierdzili to w tajnym głosowaniu. Dziękuję im za powierzenie mi kierowaniem pracami Rady w tej kadencji. Będę chciała sprawnie kierować Radą Miasta i Gminy Dolsk, współpracować z burmistrzem Tomaszem Frąckowiakiem, sekretarzem Mirellą Godawa i pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Dolsk

– powiedziała nowo wybrana przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Dolsk – Janina Pawełczyk.

Wybrano także zastępcę przewodniczącego, którym został Michał Kierzkowski, zyskując poparcie trzynastu radnych.

Zostaw komentarz