Capchem Cup 021
Śremskie klubu sportowe mogą otrzymać dotację z rządowego programu "Klub" / fot. arch. red.
  • Home
  • Aktualności
  • Zbliża się koniec naboru. Śremskie kluby mogą jeszcze skorzystać

Zbliża się koniec naboru. Śremskie kluby mogą jeszcze skorzystać

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Nabór do tegorocznej edycji rządowego programu „Klub” będzie otwarty tylko do przyszłego wtorku, 30 kwietnia.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W tym roku kluby mogą ubiegać się o wyższe kwoty niż dotychczas – 12 tysięcy złotych dla klubów jednosekcyjnych i 17 tysięcy złotych dla klubów wielosekcyjnych.

W 2024 roku całkowity budżet programu „Klub” wyniesie 98,5 miliona złotych, co oznacza wzrost o 13 milionów złotych w porównaniu z ubiegłym rokiem. Ta zwiększona suma pozwoli na wsparcie około 7 tysięcy klubów, podczas gdy w 2023 roku pomoc trafiła do ponad 6,2 tysiąca klubów.

Kolejną istotną zmianą w tegorocznej edycji programu jest możliwość elastycznego wykorzystania kwoty dofinansowania na różne cele, takie jak wynagrodzenie szkoleniowca, zakup sprzętu sportowego czy organizację obozu sportowego. Ministerstwo Sportu i Turystyki zrezygnowało z dotychczasowych ograniczeń dotyczących podziału środków na wyżej wymienione obszary.

W tegorocznej edycji programu kwoty dofinansowania dla klubów zostaną po raz pierwszy w historii zwaloryzowane. Zgodnie z decyzją ministra sportu, kluby jednosekcyjne otrzymają 12 tysięcy złotych (wzrost z dotychczasowych 10 tysięcy złotych), a wielosekcyjne 17 tysięcy złotych (wzrost z poprzednich 15 tysięcy złotych).

Program “Klub” skierowany jest do klubów sportowych, które działają w formie stowarzyszenia i mają za cel upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w lokalnych społecznościach. Klub ubiegający się o dofinansowanie musi wykazać, że prowadził formalnie zarejestrowaną działalność statutową przez co najmniej 3 lata przed datą złożenia wniosku.

Wnioski należy składać za pośrednictwem systemu AMODIT. Informacje o przyznaniu dofinansowania oraz lista zakwalifikowanych klubów zostaną opublikowane na stronie internetowej programu nie później niż 30 maja 2024 roku.

Zostaw komentarz