Pexels Mart Production 8450159 Wp

Jak dobrać perfumy idealne?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Perfumy to nie tylko zapach, który roztaczasz. To Twój znak rozpoznawczy. Twoje samopoczucie i wrażenie, które pozostawiasz u innych. Może to być także jedna z największych przyjemności, jakich doświadczasz każdego dnia. 

Właśnie dlatego ich wybór nie może być przypadkowy. Czym się kierować, by wybrać zapach, który naprawdę będzie Twój? Poznaj nasze wskazówki.Znajdź swoją ulubioną grupę zapachów


Berdychowski Kwiecien2 2024

Rynek perfum jest bardzo bogaty. Dużo łatwiej będzie Ci odnaleźć swój zapach, gdy zawęzisz obszar swoich poszukiwań. 

Perfumy dzielą się na kilka głównych rodzin zapachowych. Wyróżniamy m.in. zapachy:

  • kwiatowe, 
  • cytrusowe, 
  • drzewne, 
  • ambrowe,
  • owocowe, 
  • pudrowe,
  • kadzidlane.

Każda z nich ma swój charakter i nastrój, który może pasować do Twojej osobowości, stylu lub po prostu nastroju danego dnia. Bo przecież nie musisz ograniczać się do jednego flakonika. 

Dostosuj perfumy do pory roku i okazji

Teoretycznie niektóre zapachy lepiej sprawdzają się w trakcie ciepłych, a inne – zimnych pór roku. Zazwyczaj latem sięgamy po lżejsze, świeższe i cytrusowe nuty, a w zimie wybieramy cięższe, cieplejsze i orientalne.

Podobnie jest z porą dnia. Pewne zapachy mogą bardziej pasować do codziennego użytku, a inne do wieczornych wyjść lub specjalnych okazji. W ciągu dnia często nosimy subtelne perfumy, a nocą stawiamy na mocniejsze i bardziej zmysłowe. 

Nie przemawiają do Ciebie tego typu zasady? To tylko ogólne wskazówki. Możesz śmiało je zignorować i po prostu nosić to co Ci odpowiada najbardziej – o dowolnej porze. 

Zacznij od próbek lub niewielkich pojemności

Ten sam zapach może pachnieć zupełnie inaczej na różnych osobach. Zależy to od  indywidualnej chemii skóry, temperatury ciała, diety i szeregu innych czynników. 

Warto także mieć na uwadze, że zapach długo rozwija się na Twojej skórze. W pierwszej minucie może pachnieć inaczej, niż po godzinie czy po kilku.

Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wypróbowanie na własnej skórze perfum, których wybór rozważasz. Możesz zacząć też od zakupu niewielkich pojemności – np. 10 ml. W końcu czasem jednorazowe użycie danego zapachu może Ci nie dać ostatecznej odpowiedzi na pytanie, czy to właśnie jego szukasz. 

Zejdź z utartej ścieżki 

Armani, Calvin Klein, a może Versace? Nie ma nic złego w popularnych zapachach. Dla niektórych jednak już sama popularność może być wadą.

Szukasz czegoś oryginalnego? Chcesz czuć się wyjątkowo i mieć poczucie, że obcujesz z małym dziełem sztuki zamkniętym we flakoniku? Nie kieruj zatem swoich kroków w stronę największych drogerii, a takich, które udostępniają wyselekcjonowaną ofertę niszowych zapachów – jak neoperfumeria Galilu

Mniejsza popularność to oczywiście nie jedyna zaleta takich perfum. Każdy zapach jest inny, ale możesz liczyć np. na wykorzystanie rzadkich, najwyższej jakości surowców, ręczne wykonanie w niewielkich partiach czy wykonanie specjalną, zanikającą już techniką. 

Skorzystaj ze spersonalizowanego doradztwa

Nie musisz być ekspertem w świecie perfum, by nosić oryginalne zapachy. To całkowicie zrozumiałe, że nie masz wiedzy na temat niszowych marek. Nie powinno Cię to jednak hamować przed ich wyborem. 

W takich sytuacjach warto zdać się na wiedzę i doświadczenie specjalistów. Takie doradztwo oferuje wspomniana już perfumeria Galilu. Jej sklepy możesz odwiedzić stacjonarnie w Warszawie, Gdańsku i Krakowie. 

Daj sobie czas

Wybór perfum to nie najważniejsza decyzja w Twoim życiu. Zadowolenie z końcowego efektu jest jednak kluczowe. Mają one sprawiać Ci przyjemność i umilać każdy dzień.

Nie stanie się tak, jeżeli choć jedna nuta w wybranym przez Ciebie zapachu nie będzie spełniać Twoich oczekiwań. Nie działaj więc pochopnie. Na spokojnie przemyśl swoją decyzję i wybierz tak, jak czujesz. 

Powodzenia!

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]