Dsc 2012
Papugi w śremskim zoo. Fot: W. Kaptur.

Z wizytą w śremskim zoo

Położone w malowniczym Parku im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919, Śremskie Zoo stanowi prawdziwą oazę fauny dla mieszkańców Śremu i okolic. Choć niewielkie, to miejsce zachwyca różnorodnością gatunków i przyjazną atmosferą, oferując edukację i rozrywkę dla całej rodziny.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Bogactwo gatunków

Mimo kompaktowego rozmiaru, Śremskie Zoo może pochwalić się imponującą kolekcją zwierząt. Zwiedzający mogą tu spotkać zarówno zwierzęta egzotyczne, jak i te rodzime. Do najpopularniejszych mieszkańców zoo należą m.in.: emu, alpaki, pawie i mundżaki chińskie.

Edukacja i zabawa

Zoo w Śremie stawia na edukację najmłodszych. Na terenie obiektu znajdują się tablice informacyjne z ciekawostkami na temat poszczególnych gatunków. Zwiedzający mogą również korzystać ze znajdujących się na terenie zoo ławeczek, siłowni zewnętrznej, a dzieci również z placu zabaw.Śremskie Zoo to idealne miejsce na weekendowy wypad z rodziną. Położone w pięknym parku, oferuje edukację, zabawę i kontakt z naturą dla każdego. Bezpłatny wstęp sprawia, że jest to atrakcja dostępna dla wszystkich.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]