Kradzież Skutera
Skradziony jednoślad został porzucony / fot. KPP Środa Wlkp.
  • Home
  • Aktualności
  • Ukradł w Zaniemyślu i porzucił. 17-latek przed sądem odpowie jak dorosły

Ukradł w Zaniemyślu i porzucił. 17-latek przed sądem odpowie jak dorosły

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Jednoślad, po wykonaniu przez policjantów niezbędnych czynności, szybko wrócił do swojego właściciela, a sprawca kradzieży stanie przed sądem.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W 15 marca roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży motoroweru marki Romet Motors.

Po dokonaniu ustaleń okazało się, że właściciel pozostawił pojazd jednośladowy w prywatnym pomieszczeniu gospodarczym na terenie gminy Zaniemyśl. Wartość skradzionego skutera oszacowano na kwotę 1 000 zł.Już następnego dnia funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy kradzieży, którym okazał się być 17-letni mieszkaniec gminy Krzykosy. Młody mężczyzna przyznał się do dokonania kradzieży oraz wskazał miejsce, gdzie porzucił motorower. Teraz przed sądem będzie odpowiadał jako osoba dorosła za popełniony czyn. Zgodnie z art. 278 par. 1 kodeksu karnego grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Przypominamy, aby nie pozostawiać rzeczy bez dłuższego nadzoru, nawet jeżeli znajdują się na terenie prywatnym. Postarajmy się w miarę możliwości zabezpieczyć swoje mienie. Niezabezpieczone rzeczy mogą stać się łatwym łupem dla złodzieja.

– apeluje średzka policja.

Zostaw komentarz