|

Za ciężka noga 61-letniego śremianina

Policja
61-latek stracił uprawnienia do kierowania pojazdami / fot. KPP Kościan/ilustrujące
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

61-letni mieszkaniec powiatu śremskiego znalazł się w niekomfortowej sytuacji po tym, jak nadmiernie przekroczył dozwoloną prędkość na drodze. W wyniku swojej nieodpowiedzialnej decyzji, mężczyzna stanie przed konsekwencjami prawem przewidzianymi za tego typu wykroczenie.


Berdychowski Wv

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 12 marca, o godzinie 17.45, gdy patrol drogowy z jarocińskiej drogówki podczas nadzoru nad ruchem drogowym w gminie Żerków zauważył pojazd marki Chevrolet, poruszający się z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca jechał z szybkością 114 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o aż 64 km/h!


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Kolej dużych prędkości: z Poznania do Warszawy pociągiem mamy pojechać w 2 godziny

Zgodnie z przepisami prawa, kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz otrzymał 14 punktów karnych. Ponadto, na okres 3 miesięcy zostało mu zatrzymane prawo jazdy, uniemożliwiając mu tym samym dalsze legalne prowadzenie pojazdu.

Nadmierna prędkość na drodze jest jednym z głównych czynników prowadzących do wypadków i tragedii na drogach. Przypadek tego 61-letniego kierowcy stanowi przestrogę dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, że lekceważenie przepisów może prowadzić do poważnych konsekwencji. Bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądnego i odpowiedzialnego zachowania każdego z nas.

Prędkość, BMW i młodzież za kierownicą. Skończyło się wypadkiem

Zostaw komentarz