Protest Rolników Śrem 2024
Na 20 marca planowany jest kolejny protest rolników / fot. M. Czubak

To będzie UPIORNA środa na drogach powiatu śremskiego

Co o tym sądzisz?
+1
34
+1
24
+1
7
+1
0
+1
5
+1
1
+1
24

W przyszłą środę, 20 marca, lepiej wsiąść na rower, bo samochodem nie będzie łatwo się poruszać.


Berdychowski Kwiecien2 2024

20 marca na terenie powiatu śremskiego szykowany jest rolniczy protest. O tym wiemy od dłuższego czasu i o tym też na łamach Tygodnia Ziemi Śremskiej informowaliśmy naszych Czytelników.

Rolnicy będą blokowali jeden śremski most, konkretnie ten w ciągu drogi wojewódzkiej 434 w na obwodnicy miasta. To oznacza, że cały ruch samochodowy, w tym również tranzyt, będzie poruszał się przez centrum. Nie musimy tłumaczyć, co to oznacza dla zwykłego zjadacza chleba, który będzie chciał się dostać z jednego końca miasta na drugie. To będzie komunikacyjny paraliż.

Swoje trzy grosze dorzuca policja, tyle że nie ta śremska, tylko ta średzka. Mundurowi z KPP Środa Wielkopolska, którzy również będą obsługiwali blokadę mostu w Nowym Mieście nad Wartą. wyznaczyli objazdy, które… jeszcze bardziej pogorszą ruch w naszym mieście.

Policjanci ze Środy Wlkp. zaproponowali objazdy:

 • Jadąc od strony Poznania w kierunku miejscowości Jarocin objazd dla samochodów osobowych został wyznaczony w miejscowości Środa Wlkp. ul. Niedziałkowskiego, skrzyżowanie drogi krajowej nr 11 z drogą wojewódzka numer 432. Pojazdy będą kierowane do miejscowości Śrem przez miejscowość Zaniemyśl. Natomiast samochody ciężarowe będą kierowane do miejscowości Miąskowo, następnie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z drogą krajową nr 15 będą kierowane kolejno do miejscowości Miłosław -> Września -> Słupca -> Konin,
 • Pojazdy jadące od strony Jarocina w kierunku Poznania w miejscowości Nowe Miasto nad Wartą samochody będą kierowane na drogę powiatową do miejscowości Komorze, a następnie na drogę wojewódzką numer 436 do miejscowości Śrem.

Kierowcy zatem muszą uzbroić się w olbrzymią dawkę cierpliwości, bo tego dnia łatwo nie będzie.

4 Comments Text
 • Nie popieram takiej formy protestu,gdzie byli jak pis pozwalal na to wszystko??my nie mamy dojechac do pracy i do lekarzy bo im sie zachcialo blokowac drogi,pomachaja flaga i pokrzycza troche,tyle ich.moze miech jeszcze noga tupna to odniesie skutek.dlaczego noe jada dp Warszawy blokowac do kazdu do sejmu?nam robia pod gorke.ode mnie maja czerwona kartke

 • Rodzi się kolejna roszczeniowa (po górnikach) grupa zawodowa, która burdami chce wymuszać korzystne dla siebie zmiany. Drodzy rolnicy, truciciele Polaków, jedyne co takimi formami protestu (wymierzonymi przeciwko zwykłym obywatelom) zyskacie, to niechęć coraz większej liczby rodaków. Naprawdę zależy wam na tym aby każdy wasz wjazd z opryskiem na pole był kontrolowany przez policje (art 160 kk), sąsiedzi mogą też zgłaszać was do PIORINu, z podejrzeniem że kupujecie środki ochrony roślin z nielegalnych źródeł, o innych formach złośliwych zachowań w stosunku do was nie wspomnę, ale wachlarz jest ogromny. I nikomu nie będzie was żal.

 • Warszawę blokować !
  Ach nie!
  Bo strach nie pozwala tak!?
  Zwykłym ludziom utrudniać życie prościej i bezboleśnie?

 • Zostaw komentarz