Dwa medale Mistrzostw Wielkopolski dla Śremu
Wojciech Stanisławiak i Faustyna Szłapka stanęli na podium Mistrzostw Wielkopolski w Biegach Przełajowych, które w minioną sobotę odbyły się w Śremie.
Śrem po raz pierwszy był stolicą Wielkopolski w biegach przełajowych. O medale w sześciu kategoriach wiekowych w Parku Miejskim im. Powstańców Wlkp. rywalizowało 307 zawodników i zawodniczek z całego województwa. Reprezentowali oni takie kluby, jak: KS Stal LA Ostrów Wlkp., MKS Juvenia Puszczykowo. MKS Gniezno/SP1 Witkowo, UKS Czwórka Kościan, UKS Dąb Suchy Las, LKS Atleta Gniezno, OŚ AZS Poznań, GKS LA Tarnovia Tarnowo Podgórne, UKS Sprint Przeźmierowo, KKS Biały Orzeł Koźmin Wlkp., KS Stal Pleszew, UKS Przełaj Żerków, MUKS Szok Bojanowo, UKS Skoczek Władysławów, UKS Achilles Leszno, czy KS Energetyk Poznań.
Na starcie nie mogło zabraknąć reprezentantów gospodarzy, a więc MKS MOS Śrem. Podopieczni Zbigniewa Okoniewskiego i Agnieszki Golak postarali się o dwa medale. Wicemistrzem Wielkopolski na 3000 metrów w kategorii M16 został Wojciech Stanisławiak, a brąz na tym samym dystansie w kategorii K18 zdobyła Faustyna Szłapka. O podium otarł się Ksawery Świdurski, który na 1000 metrów zajął czwarte miejsce w kategorii M14, a walkę o brąz przegrał zaledwie o dwie sekundy. W pierwszej dziesiątce na szóstej pozycji swój bieg ukończył Tymoteusz Szłapka, a dziewiąty był Kamil Kaźmierczak.
Reklama
– Występ w Mistrzostwach Wielkopolski możemy zaliczyć do udanych – powiedział Zbigniew Okoniewski. – Cieszą nas dwa medale, a dla naszych sprinterów ten start był dobrą formą treningu – dodał trener MKS MOS Śrem.
Warto dodać, że w kategorii Open Śrem jako jedyny reprezentował Marek Matuszewski, który był jednocześnie najstarszym uczestnikiem mistrzostw. 52-letni reprezentant Runner’s Power na dystansie 4 km uzyskał czas 16 minut i 1 sekunda, co dało mu szóste miejsce w ośmioosobowej stawce.
WYNIKI REPREZENTANTÓW MKS MOS ŚREM
Wojciech Stanisławiak – 2 miejsce, M16, 3000 m
Faustyna Szłapka – 3 miejsce, K18, 3000 m
Ksawery Świdurski – 4 miejsce, M14, 1000 m
Tymoteusz Szłapka – 6 miejsce, M16, 3000 m
Kamil Każmierczak – 9 miejsce, M18, 4000 m
Antonina Rzepka – 12 miejsce, K12, 1000 m
Antoni Jankowiak – 12 miejsce, M12, 1000 m
Zuzanna Fabisiak – 13 miejsce, K14, 1000 m
Mikołaj Gogolewski – 13 miejsce, M18, 3000 m
Nadia Skotarczak – 14 miejsce, K14, 1000 m
Agata Fabisiak – 15 miejsce, K18, 3000 m
Krzysztof Czupryński – 17 miejsce, M16, 3000 m
Gabriela Lipińska – 18 miejsce, K12, 1000 m
Amelia Włodarczak – 19 miejsce, K16, 2000 m
Marcelina Cielebąk – 19 miejsce, K18, 3000 m
Amelia Szczepaniak – 20 miejsce, K16, 2000 m
Mikołaj Hetmanowski – 23 miejsce, 3000 m
Tymon Gogolewski – 26 miejsce, M14, 1000 m
Wojciech Zandecki – 36 miejsce, M14, 1000 m
Maja Dzierżawczyk – 39 miejsce, K14, 1000 m
W okolicach Śremu znajdzie się znacznie ciekawszy teren do rozgrywania zawodów biegania przełajowego, teren parku to nuda z punktu widzenia trudności technicznej. Salvete omnes!