||

Radny się nie cacka. Chce wyjaśnień w sprawie „szklanki” na drogach w powiecie śremskim

Szklanka Na Drodze Majsner
fot. arch. red. / M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
4
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Emil Majsner jest jedynym radnym powiatowym, który zajął się tematem „szklanki” na drogach w powiecie śremskim w dniu 15 stycznia.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Dzień 15 stycznia był dla kierowców, ale i dla pieszych dniem ciężkim. To właśnie wówczas doszło do kilku stłuczek na drogach w powiecie śremskim. Były to niegroźne zdarzenia, za które winę należy przypisać głównie jakości dróg. Te były bardzo śliskie. „Szklanka” panowała nie tylko na trasach wojewódzkich poza miastem, ale i również w samym Śremie ciężko było poruszać się autem. Nie łatwiej mieli piesi, którzy na chodnikach balansowali jak cyrkowcy, by utrzymać pion.

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich dróg i chodników, ale na części z nich z pewnością warunki odbiegały od bezpiecznych.Trudny poranek na śremskich drogach. Są zdarzenia drogowe w regionie

W związku z tą sytuacją radny Emil Majsner, docieka, kto jest odpowiedzialny na taki stan rzeczy i jakie środki zaradcze zostaną wprowadzone, by do takich sytuacji nie dopuścić w przyszłości?

– Mieszkańcy powiatu śremskiego mają prawo oczekiwać, aby zwłaszcza w okresie zimowym drogi nie stwarzały zagrożenia. Sytuacja, jaka miała miejsce w ostatnim czasie, kiedy drogi i chodniki nie były w żaden sposób zabezpieczone, dodatkowo miejsca niebezpieczne, jak np. skrzyżowania dróg były również w nieodpowiedni sposób utrzymywane, nie może się powtórzyć i oczkuję od Zarządu Powiatu wyegzekwowania od podległych służb, w tym Powiatowego Zarządu Dróg stosownych do sytuacji działań. Przypominam, że tożsamą Interpelację wystosowałem w grudniu 2021 roku.

– sprawę komentuje autor interpelacji.

Sami jesteśmy ciekawi odpowiedzi na pismo radnego, gdyż adresatów powinno być kilku. Na terenie powiatu śremskiego mamy drogi będące w zarządzie m.in. województwa, powiatu czy poszczególnych gmin. I to na tych zarządcach spoczywa obowiązek utrzymania ich przejezdności.

Ślisko w Śremie! Czytelnicy przesyłają zdjęcia z lodowej pogody i marznącego deszczu

Wiemy, że 15 stycznia WZDW nie podołało temu zadaniu. Z kolei, jak zapewnił nas Dominik Różycki, dyrektora PZD w Śremie, piaskarki tego dnia na drogach powiatu śremskiego wyjechały o północy i o 7 rano zakończyły swoją akcję. Co w zasadzie potwierdza sam radny, pisząc w interpelacji: „O ile stan dróg rankiem w dniu 15.01.2024r. był zadowalający (…)”.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz