|||

Oficjalne pożegnanie komendanta PSP Śrem. Wiemy, kto go zastąpi

Pozegnanie Kierzek Psp Srem 9
fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

O tym, że bryg. Tomasz Kierzek żegna się ze służbą, wiedzieliśmy już w grudniu. Teraz wiemy, kto go zastąpi na stanowisku komendanta śremskich strażaków.


VW_Berdychowski_400_150(1)

3 stycznia bryg. Tomasz Kierzek oficjalnie pożegnał się z mundurem strażaka. Po pięciu latach pracy w Śremie bryg. Kierzek odwiesi strażacki mundur do szafy. Przeszedł na strażackie zaopatrzenie emerytalne. W tych ostatnich chwilach jako komendant oraz strażak, towarzyszyli mu rodzina i przyjaciele, którzy znają go prywatnie oraz służbowo.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Nie ma co ukrywać, że szczególnie dla samego zainteresowanego była to chwila wzruszająca i pełna emocji.„Tutaj nikt nikomu pistoletu do głowy nie przykłada” – wywiad

Dla wielu masowe odejścia komendantów z PSP, którzy objęli te stanowiska za rządów Zjednoczonej Prawicy, to ucieczka z tonącego okrętu. W jednym z wywiadów zapytaliśmy odchodzącego Tomasza Kierzka, czy faktycznie jego odejście ma związek ze zmianą rządów w kraju. Oto co odpowiedział:

– Absolutnie nie. Jakby nie patrzę tutaj pod kątem politycznym, jak to niektóre media piszą. Czy sugerują to niektóre wypowiedzi osób komentujących moją decyzję o odejściu na emeryturę. Każdy strażak, mając prawa emerytalne, może odejść na zaopatrzenie emerytalne, może pozostać na powoływanym stanowisku, może zostać na mianowanym stanowisku. Tutaj nikt nikomu pistoletu do głowy nie przykłada i wydaje mi się, że takie komentowanie niektórych osób niemających do końca pojęcia jak to wygląda z punktu widzenia przepisów, wydaje mi się całkowicie nietrafne. Decyzja ta jest moją decyzją uwarunkowaną poniekąd zdrowiem, poniekąd rodziną. Wszystko jakby zlepione w całość dało wynik taki, że tak zdecydowałem.

– bryg. Tomasz Kierzek, odchodzący komendant PSP Śrem w jednym z wywiadów.

Kto zastąpi Kierzka w śremskiej straży? Nazwisko osoby pełniącej obowiązki nie jest już tajemnicą. Do wyznaczenia komendanta powiatowego funkcję tę, w charakterze pełniącego obowiązki, będzie sprawował jego dotychczasowy zastępca, mł. bryg. Daniel Przewoźniak.

Czy to on finalnie pokieruje działaniami śremskiej straży? Czas pokaże. Na ten moment komenda nie może pozostać bez kierownictwa, więc to jemu przekazano to zadanie.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz