Image00029
Scena koncertowa (fot. Wiktor Chicheł)

Świąteczny koncert na targowisku – Mikołaje, kolędy i stoiska.

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W niedzielę 17 grudnia na Targowisku Miejskim w Śremie odbył się specjalny Świąteczny Koncert. Całość rozpoczęła się już przed godz. 15.00. Było wspólne kolędowanie, koncert lokalnych muzyków oraz przylot Mikołajów.

Przyciągnął mieszkańców z całego miasta, a nawet gminy i powiatu. Na teren imprezy przyszło wiele osób, które wspólnie wypatrywały przylotu helikoptera ze Świętym Mikołajem. Specjalny gość najpierw zrobił kilka kółek w powietrzu nad miastem, a następnie wylądował na targowisku. Jego lądowanie zabezpieczali druhowie z OSP Niesłabin, OSP Śrem i firma Lion.  Jak się okazało, helikopter dostarczył na imprezę aż dwóch Mikołajów! Święci wraz z Orkiestrą Dętą Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie odbyli uroczysty przemarsz. W tym miejscu spełniło się życzenie Świętego Mikołaja, który zapragnął zaśpiewać z dziećmi kolędy. Po tym nastąpiło odprowadzenie gości do helikoptera. Pierwszy był koncert w wykonaniu Tomka Walewskiego z Ogniskiem Walusia. Muzycy dobrze znani w naszym regionie zapewnili prawdziwą kolędową biesiadę. Po nich wystąpili Julia Bartkowiak ze Studiem Piosenki Melody oraz władająca elektrycznymi skrzypcami Barbara Szelągiewicz. Na koniec zagrał zespół Pagost.

W międzyczasie ktoś zorientował się, że śmigłowiec zabrał tylko jednego Mikołaja! Co się stało z drugim? Rozpoczęły się poszukiwania brodatego gościa. Organizatorzy zadzwonili zgłosić Policji zaginięcie. Niedługo później policjant przywiózł zaginionego w amerykańskim radiowozie! Doprowadzili ich na koncert MotoMikołaje. Od tego momentu dzieci nie odstępowały Mikołaja na krok. Pozostał z nimi do końca imprezy. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie zarówno z Mikołajem, jak i Maryją, Józefem oraz osiołkami! Dzieci mogły obejrzeć też wóz strażacki, zobaczyć z bliska amerykański policyjny samochód, a także zasiąść na motocyklu. 

Podczas imprezy dostępne były stoiska lokalnych firm. Z oferty gastronomicznej serwowano m.in. żurek z kiełbasą, grochówkę, kiełbasę z rożna czy świąteczny grzaniec. Natomiast słodkie wypieki, kawę i herbatę oferowała społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie, która ciągle wspierają nauczycielkę zmagającą się z ciężką chorobą i dochód ze stoiska przekażą dla niej. Oprócz tego dostępne były dla dzieci m.in. wata cukrowa i zabawki. Dla starszych uczestników wydarzenia wystawili się ze stoiskami i maszynami przedstawiciele marek Ford, Dacia, Hecht oraz Elbud. 

W okolicach 16.30 odbyło się przekazanie światełka betlejemskiego przez harcerzy z Hufca ZHP Śrem. W tym roku tradycji towarzyszyło hasło „Czyńmy pokój”. Przekazali światełko Burmistrzowi Śremu Adamowi Lewandowskiemu i reprezentującemu powiat śremski Januszowi Taciakowi. Następnie każdy mógł pobrać ogień do swojego lampionu. 

Święty Mikołaj oraz wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie rozdali gościom słodycze. Odbył się także interesujący konkurs nagradzający przebrania najmłodszych. Wszyscy, którzy przebrali się za anioły otrzymali prezenty. Impreza zakończyła się ok. 18.00.

(fot. Wiktor Chicheł)

Zostaw komentarz