|

Do Nowieczka zawitał Mikołaj w asyście sympatycznych Śnieżynek

Img20231217163646
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Świąteczne warsztaty, animacje i prezenty – na takie atrakcje mogli liczyć najmłodsi mieszkańcy Nowieczka. Jak minęło spotkanie z Mikołajem?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Niedzielne popołudnie (17. 12.) świetlica wiejska w Nowieczku wypełniła się po brzegi najmłodszymi mieszkańcami wioski. Dzieciom towarzyszyli rodzice. Okazją do świątecznej integracji było spotkanie z Mikołajem, które prowadziły trzy sympatyczne Śnieżynki – przedstawicielki MPS Dziecięca Rozrywka.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Organizatorem przedsięwzięcia było sołectwo Nowieczek oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Nowieczek.Animacje, warsztaty i spotkanie z Mikołajem

Świąteczny quiz, tworzenie łańcuchów choinkowych na czas, ozdabianie śnieżynek za pomocą kolorowych klamerek, świąteczne tatuaże, tworzenie ekologicznych toreb na prezenty z bożonarodzeniowym motywem oraz listy do św. Mikołaja – to atrakcje, na które mogli liczyć najmłodsi mieszkańcy Nowieczka. Nie zabrakło także wspólnego tańca.

Warsztaty i animacje spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci, które chętnie włączały się w przygotowane aktywności, dziękując serdecznym uśmiechem.

Głównym punktem programu było spotkanie z Mikołajem. O swoim przybyciu poinformował mikołajkowymi dzwoneczkami. Świąteczne prezenty trafiły łącznie do 53 dzieci. Najmłodszym towarzyszyli rodzice, nieco starsi podchodzili do niecodziennego gościa sami.

Charakter wydarzenia dopełniał świąteczny wystrój sali.

Spotkanie upłynęło w serdecznej i przyjaznej atmosferze, a Mikołaj, jak również Śnieżynki, zgodnie stwierdzili, że w przyszłym roku chętnie odwiedzą najmłodszych mieszkańców Nowieczka.

Organizatorzy pozyskali na realizację wydarzenia środki z Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zostaw komentarz