Remont Ul Parkowej Śrem (1)
fot. M. Czubak
 • Home
 • Aktualności
 • Biznesmen dostanie od gminy drogę pod choinkę. A co z mieszkańcami?

Biznesmen dostanie od gminy drogę pod choinkę. A co z mieszkańcami?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Co kieruje decyzjami związanymi z tym, że pewne inwestycje są robione do końca, a któreś tylko rozpoczynane? Ul. Parkowa w Śremie będzie kończona dla jednego prywatnego przedsiębiorcy – uważa część radnych – podczas gdy wiele innych, zamieszkanych przez śremian, nadal czeka na swoją kolej.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Tę zasadniczą i zarazem arcyciekawą kwestę podniósł radny Piotr Mulkowski. Radny zaznaczył, że mieszkańcy Kantora i Tetmajera też czekają na remonty, ale nie tylko oni, również mieszkańcy wsi czy chociażby Psarskiego, o czym zresztą na łamach Tygodnia już pisaliśmy wielokrotnie, nie mogą się doczekać dróg, a prywatny przedsiębiorca będzie taką miał i będzie ona dochodziła do jego nieruchomości.

Czy burmistrz pochyli się nad ich niedolą? Mieszkańcy Psarskiego co roku mają ten sam problem

– Nie byłoby tych wątpliwości, gdybyśmy mieli rozpisaną kwestię inwestycyjną na lata. Wtedy byśmy o to nie pytali, bo byśmy mniej więcej wiedzieli kiedy i jaka ulica będzie robiona, a tak to wygląda mniej więcej w ten sposób, że przy okazji budżetu pod gwiazdkę niektórzy dowiadują się, że coś odstaną, a inni mieszkańcy dowiadują się, że nie dostaną.

– sprawę komentuje radny Piotr Mulkowski.

– Jeżeli chodzi o ul. Parkową, to zawsze się zdarza, że ktoś wykłada ogromne pieniądze na terenie naszej gminy. Ta droga i tak w przyszłości byłaby wybudowana ze względów na to, że planowana jest tam duża ferma fotowoltaiczna i to przyspieszyło remont drogi, żeby można było z niej korzystać.

– radnemu odpowiada burmistrz Adam Lewandowski.

Adam Lewandowski zaznacza również, że gdyby gmina nie zdecydowała się na wybudowanie drogi, to przejazdy do tego ośrodka rehabilitacji, który znajduje się za stadionem miejskim, odbywałyby się przez stadion, na co pozwolić nie można.Z pewnością przykro się słucha takie tłumaczenia tym mieszkańcom, jak chociażby społeczność wsi Psarskie, która liczyła, że w ich temacie coś się zmieni. Niestety, budżet przyjęty większością głosów radnych Adama Lewandowskiego i PiS nie przewiduje remontu ulic Bukowej, Kalinowej i Orzechowej.

1 Comments Text
 • Zostaw komentarz

  DOŁĄCZ DO NAS

  Reklama
  Capchem Cup 2024 w remie

  Get Update

  Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

  [mc4wp_form id=86]