Ksgb Manieczki
Piłkarze KSGB Manieczki rundę jesienną zakończyli na trzecim miejscu - fot.M.Fujak
  • Home
  • Brodnica
  • Piłkarze KSGB Manieczki odwrócili losy spotkania z Włoszakowicami

Piłkarze KSGB Manieczki odwrócili losy spotkania z Włoszakowicami

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W dobrych nastrojach rundę jesienną zakończyli piłkarze KSGB Manieczki. W ostatniej kolejce podopieczni Dawida Kaczmarka pokonali na własnym boisku GKS Włoszakowice 5:3, mimo iż od 67 minuty przegrywali 2:3.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W sobotę kibice obejrzeli ciekawe, pełne zwrotów spotkanie, które – co najważniejsze – zakończyło się happy endem dla miejscowych. Wynik meczu w 16 minucie otworzył Mateusz Michałowski, który niespełna kwadrans potem bliski był podwyższenia, ale w sytuacji sam na sam przestrzelił z kilku metrów. Zemściło się to chwilę potem, kiedy GKS doprowadził do wyrównania. Tuż przed przerwą miejscowi odzyskali jednak prowadzenia za sprawą Mateusza Grabnego.   

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście z Włoszakowic. Szybko doprowadzili do wyrównania, a w 67 minucie po kiksie Dawida Jakubiaka objęli prowadzenie. Wydawało się, że miejscowym może być ciężko odwrócić losy spotkania przeciwko solidnym rywalom. Zdołali jednak tego dokonać. W 73 minucie wyrównał Mateusz Kurzyński, a w samej końcówce dwie bramki strzelił Mateusz Michałowski. Padły one, gdy miejscowi grali w liczebnej przewadze, bo po dwóch żółtych kartkach i w konsekwencji czerwonej przyjezdni kończyli mecz w dziesiątkę.– Goście pokazali w tym meczu, że nieprzypadkowo przegrali w zeszłym sezonie awans do klasy okręgowej dopiero w ostatniej kolejce – powiedział trener Dawid Kaczmarek. – Strzelili nam 3 bramki i jeszcze kilka razy mocno zagrozili, grali twardo w defensywie i szybko, składnie w ofensywie. Jeśli chodzi o mój zespół, to nie był dobry mecz w naszym wykonaniu. Szwankowała szczególnie gra w fazie defensywnej, ale też mierzyliśmy się z przeciwnikiem, który strzela sporo bramek. Na szczęście my byliśmy skuteczniejsi i udało się w końcówce meczu odwrócić niekorzystny rezultat – dodał.

KSGB: M. Malicki – Sz. Malicki (73′ Simon), Jakubiak, Lewandowicz, Bąkowski, Komorowski, Marek Michałowski, Kurzyński, Grabny (55′ S. Duszczak), Chwaliszewski, Mateusz Michałowski.

„Orkan” rundę jesienną zakończył czwartą wygraną z rzędu. Zdobył 23 punkty i zajmuje trzecie miejsca na półmetku rozgrywek A klasy.

Zostaw komentarz