|||

#AleZasadził w Grzybnie!

Grzybno Sadzenie Drzewek 4
fot. K. Berda

15 listopada w Grzybnie i okolicy odbyła się nietypowa akcja. Posadzono tam imponującą liczbę 4400 dębów bezszypułkowych.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wyjątkowi goście odwiedzili Nadleśnictwo Konstantynowo 15 listopada, w ramach niezwykłej akcji #AleZasadził, zorganizowanej we współpracy z klubem Warta Poznań. W malowniczym leśnictwie Grzybno posadzono imponującą liczbę 4400 dębów bezszypułkowych.

Zasady tej inicjatywy są klarowne: za każdego strzelonego gola przez drużynę „Zielonych” w danym sezonie, klub zobowiązuje się do posadzenia 110 drzewek w lasach podpoznańskich.Współpraca Warty z Zielonymi trwa nadal 

Wspólne sadzenie drzew było nie tylko akcją piękną pod względem ekologicznym, ale także momentem solidarności z przyrodą. Do udziału w wyjątkowym wydarzeniu przyłączyli się nie tylko piłkarze i trenerzy pierwszego zespołu, ale również sztab trenerski i zawodnicy Akademii Piłkarskiej Warty. Oprócz nich w gronie gości znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 26 im. Ryszarda Berwińskiego, pracownicy Warty Poznań oraz reprezentanci firmy Apator Powogaz, partnera klubu.

Możesz wybrać imię dla dębu w Chrząstowie

Spotkanie nie tylko dostarczyło okazji do zaangażowanych prac nad zazielenianiem lasów, ale także stworzyło przestrzeń do fascynujących rozmów o przyrodzie, lesie oraz do nawiązywania nowych znajomości. Uczestnicy akcji wyrazili swoje zdziwienie nad planowanym, urządzonym i poukładanym charakterem lasu, co dodatkowo podkreśliło wartość tego doświadczenia.

Zostaw komentarz