Popłynęli Dla Agaty (1)
11 listopada grupa ponad 250 osób spotkała się na obiekcie Śremskiego Sportu, by wspólnie popłynąć dla Agaty Ratajczak/fot. Wodnik Śrem

Dla Agaty przepłynęli ponad 67 kilometrów!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

To było wyjątkowe wydarzenie! W sobotni wieczór, 11 listopada grupa ponad 250 osób spotkała się na obiekcie Śremskiego Sportu, by wspólnie popłynąć dla Agaty Ratajczak – nauczycielki SP6 oraz  trenerki KS Wodnik Śrem, która przez dwie dekady oddana była Klubowi, a obecnie stoi przed największym wyzwaniem w swoim życiu – walką z rakiem piersi.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Organizatorami sobotniej akcji charytatywnej byli Klub Sportowy Wodnik Śrem oraz Śremski Sport. Obie instytucje postanowiły w wyjątkowy sposób wesprzeć Agatę Ratajczak, nauczycielkę i trenerkę pływania, która zachorowała na raka piersi. Wydarzenie sportowe miało na celu zebrać środki na kosztowne leczenie pani Agaty. Trenerka, która pojawiła się w sobotni wieczór na basenie, nie kryła łez wzruszenia.

Agata obawiała się, że być może nie przyjdzie dużo osób. A tu dostała taką niespodziankę! W pływaniu udział wzięło ponad 250 osób. Byli to uczniowie, rodzice, wychowankowie klubu i zaprzyjaźnione osoby. Wspólnymi siłami przepłynęli w sumie ponad 67 kilometrów. Impreza trwała do godziny 1.00 w nocy. Agata dostała bardzo dużego pozytywnego kopa. Powiedziała, że teraz to ona już na pewno musi pokonać raka

– wspomina Jagoda Śliwińska z Wodnika Śrem.

Na to wydarzenie Śremski Sport bezpłatnie użyczył tory na basenie. – Początkowo sądziliśmy, że wystarczą nam dwa tory, ale zainteresowanie akcją charytatywną przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i musieliśmy uruchomić aż cztery tory – dodaje J. Śliwińska.

Przypomnijmy, że każde przepłynięte 25 metrów oznaczało złotówkę przekazaną przez Klub Wodnik Śrem na leczenie pani Agaty. W sumie udało się zebrać 2 694 zł.

W tym miejscu należą się ogromne podziękowania i słowa uznania dla wszystkich uczestników akcji charytatywnej, a także dla wolontariuszy z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie oraz dla wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 6, którzy wsparli akcję m.in. poprzez sprzedaż słodkości. W imieniu organizatorów ogromnie im dziękuję za pomoc, a rodzicom za zaangażowanie. Ukłony należą się także ekipie ze Śremskiego Sportu, która bezpłatnie użyczyła basen i pomogła w organizacji wydarzenia

– podkreśla J. Śliwińska.

Panią Agatę, którą czeka kosztowne leczenie, nadal można wspierać poprzez wpłaty w serwisie zrzutka.pl (Noc Niepodległości na basenie – płyniemy dla Trenerki Agaty).

Zostaw komentarz