20231106122321 Wyrnienimiejskagrka2023
Uczestnicy Gali Liderów Wielkopolskiej Odnowy Wsi, która odbyła się 4 listopada w Miejskiej Górce/Fot. Urząd Marszałkowski
  • Home
  • Aktualności
  • Ważne wyróżnienie dla jednego z sołectw w gminie Książ Wlkp.

Ważne wyróżnienie dla jednego z sołectw w gminie Książ Wlkp.

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W dniach 4 i 5 listopada w Miejskiej Górce i Wysokiej odbyły się kolejne finały VII edycji konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”, organizowanego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”. Aż 17 sołectw otrzymało tytuł „Aktywna Wieś Wielkopolska” oraz nagrodę finansową w wysokości 5 tys. zł. Przyznano także 18 wyróżnień. W tym dla sołectwa Chwałkowo Kościelne.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W trakcie sobotniej (4 listopada) Gali Liderów Wielkopolskiej Odnowy Wsi dla zachodniej części województwa wielkopolskiego, która odbyła się w Miejskiej Górce, jednym z dziewięciu wyróżnionych sołectw zostało Chwałkowo Kościelne.

Po raz kolejny mamy przyjemność spotkać się z osobami szczególnie zaangażowanymi w rozwój swoich miejscowości i aktywizującymi lokalne społeczności. Samorząd województwa wielkopolskiego dostrzega proces przemiany i rozwoju społecznego, jakie przechodzą liczne miejscowości. VII edycja konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” to okazja dla najaktywniejszych sołectw z całej wielkopolski na pozyskanie dodatkowych środków oraz okazja do zaprezentowania się przed szeroką publicznością. W ramach VII edycji konkursu Zarząd Województwa Wielkopolskiego wskazał 37 sołectw – laureatów konkursu oraz wyróżnił 37 sołectw z całej Wielkopolski, które swoją działalności i zaangażowaniem szczególnie rozwijają swoje miejscowości i aktywizują jej mieszkańców

– mówił podczas gali Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Podczas prezentacji wsi i uzasadniania przyznania statuetki dla sołectwa Chwałkowo Kościelne, Kapituła Programu szczególnie dostrzegła ogromne zaangażowanie społeczności Chwałkowa w pielęgnowanie pamięci o uczestnikach Powstania Wielkopolskiego z lat 1918/1919. Zwrócono uwagę również na aktywność różnych organizacji działających na terenie sołectwa, w tym na wszechstronną działalność miejscowej szkoły podstawowej, której przedstawicielką podczas gali była dyrektor Elżbieta Kapcińska, reprezentująca wyróżnione Chwałkowo Kościelne. Z Gminy Książ Wlkp. towarzyszyli jej także: sołtys wsi Marek Józiak, przewodniczący rady miejskiej w Książu Wlkp. Sławomir Przybylski, mieszkanka Chwałkowa Kościelnego oraz dyrektor ksiąskiego przedszkola Marzena Krauze, a także podinspektor do spraw obsługi rady miejskiej, jednostek pomocniczych gminy i ochrony zdrowia, Paulina Sieńkowska-Łabenda.Gala, która odbywa się corocznie pod patronatem Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, stanowi wyjątkową okazję spotkania się w jednym miejscu przedstawicieli różnych środowisk wiejskich, umożliwiając wymianę doświadczeń pomiędzy liderami odnowy wsi oraz dostarczając inspiracji do rozwoju własnej miejscowości poprzez zapoznanie się z różnorodną aktywnością sołectw.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]