|

Przedwojenna tradycja kultywowana

Img 3612 2

W czwartek, 26 października na obiektach Stadionu Miejskiego w Śremie odbyło się szkolenie trenerów Akademii Warty Śrem, które prowadził doświadczony trener z Warty Poznań – Daniel Ledzion, asystent trenera Dawida Szulczka, który prowadzi z sukcesami drużynę z Ekstraklasy. 


VW_Berdychowski_400_150(1)

Śremski Klub Sportowy Warta tym sposobem nawiązuje do tradycji przedwojennej współpracy z „Zielonymi”. Albowiem w początkach istnienia klubu sekcja piłkarska posiadała dwóch trenerów z Warty Poznań, Celera i Gorzyńskiego. Ponadto często „starsza siostra” pomagała szkoleniowo śremianom. 

Img 3612 1

Szkolenie składało się z dwóch części. W pierwszej coach z Poznania przeprowadził wykład teoretyczny. Następnie śremscy trenerzy przyglądali się w obecności prezesa Dominika Sworowskiego, w jaki sposób w praktyce Daniel Lendzion przeprowadza trening z rocznikiem 2009. Img 2926

Celem szkolenia było podniesienie umiejętności trenerskich oraz zapoznanie się z metodami pracy stosowanymi przez trenerów Akademii Warty Poznań. Była to znakomita okazja do wymiany doświadczeń i zdobycia nowej wiedzy, która z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju drużyn Akademii oraz I i II drużyny seniorów.

Zostaw komentarz