|||

W Śremie odbył się V Ogólnopolski Zlot Nauczycieli i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Image0 1
V Ogólnopolski Zlot Nauczycieli i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu/ fot. A. Ratajczak

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu gościła w swoich murach 16 delegacji nauczycieli z całej Polski. Jak minęło spotkanie?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Śrem to piękne miasto z wieloma walorami turystycznymi, m.in. rynek, Warta czy Park Miejski im. Powstańców Wielkopolskich. Ponadto jego historia, a przede wszystkim ludzie związani ze Śremem robią ogromne wrażenie. Wiele ciekawych i interesujących wydarzeń także cieszy się popularnością wśród mieszkańców. Miasto ma potencjał, by zostać również docenione przez innych. Jedną z takich okazji był V Ogólnopolski Zlot Nauczycieli i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, podczas którego do Śremu zawitało 16 delegacji nauczycieli z placówek oświatowych.

Image19
Podczas spotkania dyskutowano o edukacji, poszukiwaniu inspiracji oraz podzielono się wiedzą i doświadczeniem. Był też czas na wspólne warsztaty/fot. A. Ratajczak

V Ogólnopolski Zlot Nauczycieli i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odbył się w piątek i w sobotę (20-21 października). Podczas spotkania dyskutowano o edukacji, poszukiwaniu inspiracji oraz podzielono się wiedzą i doświadczeniem. Wymieniono także opinie o innowacyjnych projektach, które wdrażają szkoły.Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu oprowadziła swoich gości po wszystkich zakamarkach budynku oraz zorganizowała warsztaty, m.in. kulinarne, florystyczne, druku 3D, a nawet jogi. Od środka poznano metody pracy lokalnych nauczycieli i ich podejście do edukacji. W zlocie udział wziął także Marek Michalak – polski pedagog specjalny, działacz społeczny i publicysta, doktor nauk społecznych, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, w latach 2008–2018 rzecznik praw dziecka.

Pedagog poruszył temat innego spojrzenia na edukację, szkołę i ucznia. Marek Michalak wspomniał także o prawach dziecka oraz o wielu możliwościach wprowadzania zmian w szkołach.

Zostaw komentarz