|

Praca opiekunki w Niemczech w czasie Świąt – czy warto?

Pexels Askar Abayev 56386441 Wp

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas pełen ciepła, miłości i rodzinnych spotkań. Dla większości z nas to okres, w którym troszczymy się o tych, których kochamy, i dzielimy się radością. Ale co, jeśli twoją rolą podczas tych wyjątkowych dni jest bycie opiekunką seniora w Niemczech? Czy warto doświadczyć tej świątecznej magii w pracy?

Opieka nad seniorem w święta


VW_Berdychowski_400_150(1)

Ostatnie miesiące roku są czasem, kiedy opiekunka seniora w Niemczech musi zdecydować czy pod koniec grudnia wraca do domu – do bliskich, czy zostaje w pracy ze swoim podopiecznym. Wybór niejednokrotnie nie jest łatwy. Opiekunki seniorów odgrywają bowiem kluczową rolę w życiu swoich podopiecznych, zwłaszcza podczas świąt. W okresie Bożego Narodzenia starsze osoby często potrzebują dodatkowego wsparcia i uwagi ze względu na emocjonalny ładunek tego okresu. Opiekunki zapewniają nie tylko opiekę fizyczną, ale również towarzystwo i wsparcie emocjonalne, co jest niezwykle ważne w tym czasie.pexels-anna-shvets-5257342.jpg

Jakie zalety ma praca w święta?

Pomoc i wsparcie okazane podopiecznemu to nie jedyna zaleta pracy opiekunki w Boże Narodzenie. Jak przekonują oferty zamieszczone na https://opieka.felizajob.pl/ osoby, które się na nią zdecydują, mogą liczyć na dodatkowe wynagrodzenie w postaci premii. Jej wysokość jej znaczna, ale dokładna suma zależy od agencji zatrudnienia. Uśredniona wysokość wynosi 200 euro. Wiele opiekunek podkreśla jednak, że może być ona znacznie wyższa, ponieważ „dodatki” świąteczne wypłacają też sami podopieczni wdzięczni za opiekę w tym wyjątkowym czasie.

Jakie są wady opieki nad seniorem w święta?

Opieka nad seniorem w Boże Narodzenie niesie za sobą nie tylko zalety, ale i wady. Tą główną i najbardziej dotkliwą jest oddalenie od rodziny i bliskich. Dla wielu opiekunek może być to bardzo trudne pod względem emocjonalnym. W tym szczególnym czasie jeszcze bardziej bowiem potrzebujemy bliskości i ciepła najbliższych. Jako wadę tego rozwiązania należy dodać też większą odpowiedzialność. Emocjonalność czasu świątecznego często sprawia, że seniorzy wymagają dodatkowej uwagi i zaangażowania.

pexels-cottonbro-studio-3171151.jpg

Święta w domu – jak to zorganizować?

Jeśli argumenty za świadczeniem opieki w święta nie przemawiają do opiekunki, może ona zdecydować się na powrót do domu na czas Bożego Narodzenia. Swoją decyzję powinna zgłosić wcześniej agencji, w której jest zatrudniona, a także poinformować o tym podopiecznego. Chęć powrotu do domu na święta dobrze zgłosić jest jak najwcześniej (najlepiej jeszcze w październiku lub w listopadzie), aby agencja mogła znaleźć zastępstwo na okres nieobecności opiekunki. 

Zostaw komentarz