|

W Manieczkach wszyscy grali do jednej bramki – charytatywnie dla Alicji

W Manieczkach odbył się Charytatywny Turniej „Gol dla Alicji”. Jak wielokrotnie podkreślano podczas imprezy wszyscy tego dnia grali do jednej bramki, po to aby zebrać środki w szczytnym celi, tj. na rehabilitację i leczenie Alicji Jakubiak.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Brodnica zjednoczyli wszystkie siły i pokazali, że potrafią pomagać nie tylko gasząc pożary. W sobotę na boisku w Manieczkach zorganizowano Charytatywny Turniej Piłki Nożnej, który połączono z festynem rodzinnym. Wszystko po to, aby zebrać środki na leczenie i rehabilitację14-letniej Alicji Jakubiak. Druhna OSP Manieczki została potrącona przez samochód osobowy na początku września podczas jazdy na rowerze.

Rodzice Alicji poprosili mnie o pomoc w założeniu zbiórki dla córki, ale pomyślałam, że warto zrobić coś więcej i jeszcze w inny sposób pomóc – mówi Julia Okoniewska, główna organizatorka całej imprezy. – Wraz ze strażakami i piłkarzami miejscowego „Orkana” zorganizowaliśmy turniej i festyn. Udało się zaangażować wiele osób i to cieszy. Chętnych drużyn było więcej, ale ograniczenia czasowe sprawiły, że musieliśmy niektórym odmówić – dodała.Na przeszkodzie nie stanęła niesprzyjająca, wietrzna i momentami deszczowa pogoda. Atmosfera była cały czas gorąca, a ludzi przybywało. Od rana na boisko wybiegły drużyny młodzieżowe, a po nich rywalizowali seniorzy. W każdej  tych grup zagrało po 10 drużyn, a chętnych było jeszcze więcej. Nie liczył się wynik sportowy, a finansowy. Ważny był sam udział i chęć niesienia pomocy. Niemniej wyłoniono najlepsze zespoły. Wśród młodzieży były to AC Pajace, Iłówczanie i ekipa Gol. Z kolei zmagania seniorskie wygrał Proxicom przed Metropolita i Fiestora CF.

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Cały czas funkcjonowała gastronomia z grillem, gorącą kawą i ciastem. Było strzelanie z wiatrówki, przejażdżki mini autami dla dzieci, czy pokaz w wykonaniu druhów z OSP Brodnica. Gośćmi specjalnymi byli żużlowcy Unii Leszno – Emil Konieczny i Kamil Witkowski. Pod wieczór nie zabrakło także zabawy tanecznej. Wszystko z myślą i dla Alicji.

Zostaw komentarz