green waste, compost, compost bin
Kontrola przydomowych kompostowników odbędzie się w dniach 23-24 października/fot. pixabay

W gminie Dolsk będą kontrolować przydomowe kompostowniki

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mieszkańcy Małachowa, Lubiatówka, Ostrowieczna i Ostrowieczka muszą przygotować się na kontrole. Zarząd Związku Międzygminnego „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” zapowiedział sprawdzanie przydomowych kompostowników.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Kontrola przydomowych kompostowników odbędzie się w dniach 23-24 października na nieruchomościach, w których mieszkańcy zadeklarowali posiadanie kompostownika i z tego tytułu korzystają z ulg w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Kontrole przeprowadzą pracownicy biura Związku Międzygminnego „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT”. Właściciele nieruchomości mają obowiązek umożliwić jej dokonanie. W trakcie oględzin zostanie wykonana dokumentacja fotograficzna kompostowników, a także znajdujących się w nich bioodpadów. Na koniec zostanie sporządzony protokół z kontroli.

Co ważne, właściciel nieruchomości, który korzysta ze zwolnienia z tytułu kompostowania odpadów ulegających biodegradacji, a nie posiada kompostownika przydomowego lub nie kompostuje bioodpadów, lub uniemożliwi przeprowadzenie kontroli, otrzyma decyzję o utracie prawa do części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]