|

TYTKA na gościnnych występach w Szamotułach

Tytka W Szamotułach Fot. Szymon Mądry (1)
Śremski Zespół Folkowy TYTKA już po raz drugi miał przyjemność wystąpić podczas Przeglądu Folkloru i Twórczości Ziemi Szamotulskiej/Fot. Szymon Mądry
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Śremski Zespół Folkowy TYTKA już po raz drugi miał przyjemność wystąpić podczas Przeglądu Folkloru i Twórczości Ziemi Szamotulskiej. W niedzielę, 8 października odbyła się już trzecia edycja tego wydarzenia.


Berdychowski Wv

Trzeci Przegląd Folkloru i Twórczości Ziemi Szamotulskiej pt. „Jakżem jechoł do Szamotuł” odbył się w niedzielę, 8 października w Hali Widowiskowo-Sportowej NAŁĘCZ przy ul. Mickiewicza w Szamotułach. Wśród wielu zespołów znalazł się również nasz lokalny Zespół Folkowy TYTKA.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Na Przegląd zjechało się wiele zespołów ludowych, śpiewaczych, tanecznych i różnego rodzaju kapel z całej Wielkopolski. Podziwialiśmy ich stroje, mieliśmy okazję posłuchać utworów i obejrzeć układy choreograficzne, które naprawdę robiły wrażenie

– wspomina Sławomir Wesołek.

Zespół Folkowy TYTKA wystąpił w składzie:

  • Urszula Wiśniewska – śpiew,
  • Alina Dominiak – śpiew,
  • Emilia Bączkiewicz – skrzypce,
  • Waldemar Wojtasiak – akordeon, śpiew,
  • Zdzisław Bartkowiak – cajon, instrumenty perkusyjne,
  • Sławomir Wesołek – gitara basowa.

Jak wypadli? – Nasz krótki występ bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności, ponieważ po każdym utworze otrzymaliśmy mnóstwo oklasków. Było to bardzo miłe – podkreśla S. Wesołek i zapewnia, że w przyszłym roku TYTKA także bardzo chętnie weźmie udział w kolejnej edycji Przeglądu Folkloru i Twórczości Ziemi Szamotulskiej.

  Z wizytą w śremskim zoo

Zostaw komentarz