||

40 lat prezesury Bogdana Figaniaka w ZNP Śrem

Bogdan Figaniak 40 Lat Prezesury Znp Srem 4
fot. M. Czubak

Bogdan Figaniak obchodził 40-lecie prezesury Związku Nauczycielstwa Polskiego w Śremie. Jubileusz połączony był ze świętem Edukacji Narodowej.


VW_Berdychowski_400_150(1)

9 października w Śremie obchodzono jubileusz, którego próżno będzie szukać w innych regionach kraju. Tego dnia uroczyście świętowano 40-lecie prezesury Związku Nauczycielstwa Polskiego w Śremie, któremu nieprzerwanie od 1983 roku przewodzi Bogdan Figaniak. Jak zażartował wójt Marek Pakowski, zaproszony na uroczystość przez organizatora, on sam jest tylko dwa lata starszy od stażu prezesa na tym stanowisku.

Wydarzenie otworzył Marcin Majsner, dyrektor szkoły w Manieczkach, a historię prezesa Figaniaka przytoczyła Hanna Pieprzyk, koleżanka prezesa Figaniaka.Obchodzący jubileusz 40-lecia prezesury, Bogdan Figaniak swoją pracę w nauczycielstwie rozpoczął jako młodszy asystent na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Następnie, przez wiele lat nieprzerwanie pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie. Jego oddanie edukacji i pasja do nauki przyczyniły się do rozwijania potencjału wielu młodych umysłów. W maju tego roku przeszedł na zasłużoną emeryturę, kończąc tym samym swoją długą i owocną karierę zawodową.

Prezes Cicharski: Chcemy, aby Stadion Miejski tętnił życiem!

Bogdan Figaniak urodził się w Kołacinie, a szkołę podstawową kończył w Mchach. Następnie udał się do kórnickiego LO, gdzie zdał maturę i ruszył dalej w Polskę, konkretnie do Częstochowy. Tam zdobył tytuł licencjata w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie.

Prezesowi życzenia składali nie tylko samorządowcy, ale również koleżanki i koledzy po fachu oraz inni związkowcy ZNP, w tym Małgorzata Kowzan, prezes Okręgu Wielkopolskiego ZNP.

Sam prezes Figaniak, wyraźnie podupadający na zdrowiu, podziękował wszystkim za życzenia i skrytykował ministra Czarnka. Ministrowi oberwało się za to, co zrobił z zawodem nauczyciela i jak traktuje związkowców z ZNP oraz samorządy, które od lat wspierają nauczycieli.

Zostaw komentarz