||

W powiecie śremskim powstanie nowa poradnia dla dzieci i młodzieży z problemami psychicznymi

Unrecognizable ethnic female therapist taking notes on clipboard while filling out form during psychological appointment with anonymous client lying on blurred background
fot. Pexels

Wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił wyniki konkursu na prowadzenie poradni psychologiczno-terapeutycznych dla dzieci i młodzieży. Jedna z nich będzie działać w Śremie.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Poradnie psychologiczno-terapeutyczne stanowią oazę wsparcia, gdzie najmłodsi pacjenci wraz z rodzinami mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy psychologów, terapeutów i psychoterapeutów. Te placówki pełnią istotną rolę jako pierwszy stopień opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Wcześniej w Wielkopolsce działało 37 takich miejsc, a po podpisaniu nowych umów, ich liczba wzrośnie do 43.

– Wyniki tych postępowań w dużej mierze zależą od jakości złożonych ofert, dlatego prosimy podmioty o uważność i rzetelne przygotowanie dokumentacji. Z powodu słabej jakości ofert, część konkursów musieliśmy unieważnić, ale mimo tego udało nam się wyłonić sześć nowych poradni . Według wskaźników demograficznych w Wielkopolsce powinniśmy mieć 55 poradni psychologiczno-terapeutycznych i z każdym kolejnym konkursem jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia tego pułapu.

– mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jeśli dojdzie do podpisania umów z wyłonionymi w konkursie podmiotami, to na terenie województwa pojawią się nowe takie punktu pomocy. Będą one działały w powiatach: śremskim, wolsztyńskim, ostrowskim, w Poznaniu, powiecie gnieźnieńskim i powiecie wągrowieckim.W obecnej chwili na terenie Wielkopolski funkcjonuje cztery takie centra zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, a kolejne dwa rozpoczną działalność pod koniec bieżącego miesiąca. Poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży w regionie jest łącznie 16.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz