Unrecognizable ethnic female therapist taking notes on clipboard while filling out form during psychological appointment with anonymous client lying on blurred background
fot. Pexels
  • Home
  • Aktualności
  • W powiecie śremskim powstanie nowa poradnia dla dzieci i młodzieży z problemami psychicznymi

W powiecie śremskim powstanie nowa poradnia dla dzieci i młodzieży z problemami psychicznymi

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił wyniki konkursu na prowadzenie poradni psychologiczno-terapeutycznych dla dzieci i młodzieży. Jedna z nich będzie działać w Śremie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Poradnie psychologiczno-terapeutyczne stanowią oazę wsparcia, gdzie najmłodsi pacjenci wraz z rodzinami mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy psychologów, terapeutów i psychoterapeutów. Te placówki pełnią istotną rolę jako pierwszy stopień opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Wcześniej w Wielkopolsce działało 37 takich miejsc, a po podpisaniu nowych umów, ich liczba wzrośnie do 43.

– Wyniki tych postępowań w dużej mierze zależą od jakości złożonych ofert, dlatego prosimy podmioty o uważność i rzetelne przygotowanie dokumentacji. Z powodu słabej jakości ofert, część konkursów musieliśmy unieważnić, ale mimo tego udało nam się wyłonić sześć nowych poradni . Według wskaźników demograficznych w Wielkopolsce powinniśmy mieć 55 poradni psychologiczno-terapeutycznych i z każdym kolejnym konkursem jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia tego pułapu.

– mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jeśli dojdzie do podpisania umów z wyłonionymi w konkursie podmiotami, to na terenie województwa pojawią się nowe takie punktu pomocy. Będą one działały w powiatach: śremskim, wolsztyńskim, ostrowskim, w Poznaniu, powiecie gnieźnieńskim i powiecie wągrowieckim.

W obecnej chwili na terenie Wielkopolski funkcjonuje cztery takie centra zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, a kolejne dwa rozpoczną działalność pod koniec bieżącego miesiąca. Poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży w regionie jest łącznie 16.

1 Comments Text

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]