|||

Pracownia Orange oficjalnie zaczęła funkcjonowanie w Brodnicy

Brodnica Otwarcie Pracownia Orange (7)
fot. M. Czubak

W czwartek 28 września w Brodnicy miało miejsce ukoronowanie starań o realizację jednego z większych projektów. Tego dnia oficjalnie uruchomiono Pracownię Orange.


VW_Berdychowski_400_150(1)

„13 Posterunek” w Brodnicy to od ostatniego czwartku września to Pracownia Orange. Tego dnia domknięto projekt, którego realizację formalnie rozpoczęto w kwietniu, ale realnie pomysłodawcy zaczęli już o tym myśleć znacznie wcześniej.

W ostatnim dniu kwietnia złożyliśmy wniosek. W zasadzie miałam niecały tydzień, żeby się tym zająć. Zastanawialiśmy się, czy organizacyjnie i logistycznie jesteśmy w stanie się tego podjąć, ponieważ jesteśmy kołem gospodyń wiejskich. Większość Pracowni Orange jest zakładana przy bibliotekach i ośrodkach kultury, czyli oni tak naprawdę startują z całym zapleczem, a my tego zaplecza nie mamy.

– Małgorzata Sajkiewicz, sołtys sołectwa Brodnica i jedna z inicjatorek powstania Pracowni Orange w Brodnicy.

Niemniej, pomimo trudności już na starcie związanych, chociażby ze zmianą lokalizacji funkcjonowania Pracowni Orange, to właśnie Brodnica jako jedna z 20 lokalizacji na mapie Polski, pokonała w ścisłym finale 185 konkurentów i to właśnie inicjatywa KGW „Aktywne Brodniczanki” została doceniona przez Fundację Orange, która jest głównym organizatorem przedsięwzięcia.Brodnica. Sukces lokalnej społeczności! Pokonali 185 konkurentów i zostali docenieni

Co w ofercie dla dzieci i młodzieży?

Pracownia w Brodnicy działa od wtorku do soboty włącznie. Każdego dnia otwarta będzie przez pięć godzin. W dni powszednie od 15 do 20, a w sobotę od 9 do 14. W ramach funkcjonowania pracowni realizowane będą zajęcia dla seniorów (wtorki dla seniorów) oraz inne. W środę odbywać się będą kreatywne działania, w czwartek rękodzieła, a piątek będzie cyfrowy. Natomiast sobotę nazwano „zieloną sobotą”.

Oprócz stałych zajęć organizatorzy zamierzają organizować również różnego rodzaju warsztaty. Wszystko swoimi własnymi zasobami i w ramach wolontariatu.

Aktualnie Pracownia Orange w Brodnicy poszukuje wolontariuszy do organizowania zajęć dla dzieci i młodzieży. W tej sprawie można kontaktować się z nim pod nr tel. 665 248 570 (Gosia); 668 401 367 (Asia); 667 245 267 (Marlena) lub mailowo: brodniczankiaktywne@gmail.com.

Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w darmowy Internet, meble i sprzęt (o wartości 30 tys. złotych). Jest otwarta dla wszystkich – dzieci, młodzieży, osób dorosłych – jako miejsce rozwijania kompetencji cyfrowych, ale także jako przestrzeń spotkań, warsztatów czy ciekawych wydarzeń. Jako miejsce sprzyjające integracji, edukacji i zabawie.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz