strażak w mundurze i kobieta z kwiatami
fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Brygadier Tomasz Wybierała odwiesił mundur do szafy. Zmiany kadrowe w PSP Śrem

Brygadier Tomasz Wybierała odwiesił mundur do szafy. Zmiany kadrowe w PSP Śrem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

29 września ostatnią służbę w Państwowej Straży Pożarnej w Śremie i w ogóle w strukturach PSP odbył bryg. Tomasz Wybierała. Śremianie mogą go znać jako dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Śremie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Tomasz Wybierała po raz ostatni uderzył w dzwon zmiany służby w JRG Śrem. W ten sposób symbolicznie pożegnał się ze śremską strażą pożarną i w ogólne ze strażą pożarną. Po 23 latach w służbie w PSP zdecydował się odejść na zaopatrzenie emerytalne.

Podczas uroczystej zmiany służby mł. bryg. Tomasz Kierzek, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, odczytał rozkaz zwalniający bryg. Tomasza Wybierałę ze służby w PSP.

Brygadiera Wybierałę żegnali koledzy ze służby, przyjaciele i rodzina / fot. M. Czubak

Sam zainteresowany w mowie pożegnalnej z trudem krył wzruszenie. Odchodząc, przekazał swoim podkomendnym z podziału bojowego, że ma nadzieję, iż zostawił jednostkę w Śremie w lepszej kondycji, niż ją przejmował.

Wybierale w tym uroczystym momencie towarzyszyli koledzy ze służby, dawni współpracownicy oraz małżonka, której również podziękował za te wszystkie lata trudu życia w małżeństwie z zawodowym strażakiem.

Tomasz Wybierała związany był z PSP od 2000 roku. Wtedy zaczynał służbę kandydacką w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. Następnie przez cztery lata służył w jarocińskiej straży pożarnej, by w 2006 roku na krótko znaleźć się w Krotoszynie. Z Krotoszyna trafił do Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, a stamtąd w 2008 roku trafił do SA PSP w Poznaniu, gdzie był dowódcą JRG.

W symbolicznym geście odejścia ze służby bryg. Tomasz Wybierała oddzwonił ostatnią swoją zmianę służby / fot. M. Czubak

Brygadier Wybierała od 2020 roku był w Śremie, gdzie zajmował stanowisko dowódcy JRG Śrem oraz rzecznika prasowego PSP w Śremie. W związku z odejściem Wybierały na strażacką emeryturę te łączone stanowiska zostały wolne. W najbliższy poniedziałek mamy poznać osobę, która przejmie te funkcje.

1 Comments Text

Zostaw komentarz