Image
fot. M. Czubak

Gmina Śrem z grantem na ochronę zwierząt

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Gmina Śrem jest jednym z 17 beneficjentów inauguracyjnego programu Wielkopolska Przyjazna Zwierzętom realizowanego przez samorząd województwa wielkopolskiego.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Poznaliśmy listę podmiotów, które otrzymają grant finansowy z programu Wielkopolska Przyjazna Zwierzętom. Na tej liście znajduje się gmina Śrem, która otrzyma 15 tys. zł na realizację działań związanych z opieką oraz ochroną zwierząt.

Otrzymaliśmy 70 wniosków na prawie milion złotych. To oznacza, że gminy odpowiedziały bardzo pozytywnie na zaproponowany przez nas program. Za każde dobro, które miasta i gminy z Wielkopolski okazują zwierzętom, jesteśmy po stokroć wdzięczni.

– Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Ten program stanowi znakomite uzupełnienie dla samorządów, które już obecnie angażują znaczące środki w utrzymanie opieki nad bezdomnymi zwierzętami, w tym kotami i psami, które trafiają do schronisk. Jednym z takich samorządów jest właśnie gmina Śrem, która jest największym płatnikiem porozumienia międzygminnego na rzecz działającego w Gaju Schroniska dla Zwierząt.Największe dofinansowanie, jakie samorząd mógł otrzymać z programu, wynosi 30 tys. zł. Gmina Śrem otrzymała połowę tego – 15 tys. zł. Łącznie samorząd województwa wielkopolskiego na ten cel przeznaczy 300 tys. zł. Jednak jak zaznacza Jacek Bogusławski, w przyszłym roku planowane jest zwiększenie kwoty do wydania do wysokości 500 tys. zł.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]