Image
Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Śremie/fot. D. Górna
  • Home
  • Aktualności
  • Pierwszoklasiści już wiedzą, jak wygląda bezpieczna droga do szkoły

Pierwszoklasiści już wiedzą, jak wygląda bezpieczna droga do szkoły

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bezpieczeństwo to podstawa! Dobrze wiedzą o tym pierwszoklasiści z powiatu śremskiego, którzy spotkali się z policjantami, by wziąć udział w ciekawej i zarazem niezwykle ważnej lekcji, dotyczącej podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Śremie. Co roku policjanci wraz z partnerami (Klubem Relax, Radą Programową Bezpieczne Miasto, WORD w Poznaniu, strażą miejską, urzędem miejskim oraz Zespołem Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie) wyjaśniają 7-latkom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadamiają dzieciom zagrożenia, wynikające z samodzielnego poruszania się po ulicach.

bezpieczna-droga-do-szkoly-2023-20
Fot. D. Górna

Dziś spotykamy się po raz pierwszy. Lecz do czasu ukończenia klasy ósmej, będziemy spotykali się wielokrotnie, co roku przy innych tematach. Mam nadzieję, że dzisiaj poznacie najważniejsze zasady poruszania się po ulicach, drogach i chodnikach

mówił zastępca burmistrza, Bartosz Żeleźny
bezpieczna-droga-do-szkoly-2023-47
Bartosz Żeleźny, zastępca burmistrza Śremu/fot. D. Górna

Wtorkowe spotkanie z cyklu „Bezpieczna droga do szkoły” rozpoczęło się od symulacji na przejściu dla pieszych przy Targowisku Miejskim w Śremie. Wojciech Majchrzak, łamiąc przepisy, przeszedł na czerwonym świetle z telefonem przy uchu. Na gorącym uczynku złapali go policjanci. Ale nie wlepili mu mandatu, choć tego domagali się uczniowie, lecz pouczyli.bezpieczna-droga-do-szkoly-2023-11
Fot. D. Górna

W tej symulacji chodziło o to, aby 7-latkom, które zaczynają samodzielnie uczestniczyć w ruchu drogowym, pokazać jak zagrożone jest zdrowie i życie pieszych, którzy nie stosują zasad bezpieczeństwa.

bezpieczna-droga-do-szkoly-2023-6
Fot. D. Górna

Następnie podinsp. Ewa Kasińska i kom. Michał Kasprzak zadali dzieciom pytania, dotyczące prawidłowego przechodzenia przez pasy, sygnalizacji świetlnej, znaków drogowych, jak i znaków przekazywanych przez policjanta, kierującego ruchem. Pierwszoklasiści odpowiedzieli wzorowo. Natomiast znaki drogowe pokazała Natalia Szelerska ze Straży Miejskiej w Śremie.

bezpieczna-droga-do-szkoly-2023-95
Fot. D. Górna

Oczywiście przyszedł również czas na sprawdzenie wiedzy małych uczestników w praktyce. Kom. Michał Kasprzak zaprosił uczniów na przejście dla pieszych. Policjant zaczął kierować ruchem, a dzieci musiały się do niego dostosować. Każdy zdał ten egzamin śpiewająco.

bezpieczna-droga-do-szkoly-2023-111
Fot. D. Górna

Dopełnieniem wydarzenia była zabawa z maskotkami – Sierżantem Pyrkiem i Mrówką. Każde dziecko otrzymało także odblaski i inne gadżety ufundowane przez poznański WORD i PSB Mrówka.

Zostaw komentarz