Image
24 września we Włościejewicach spotkali się miłośnicy zbierania grzybów/fot. CK Książ Wlkp.

I Gminne Grzybobranie we włościejewickich lasach

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W miniony weekend odbyło się I Gminne Grzybobranie pod hasłem „Poznaj dary włościejewickich lasów”. 24 września we Włościejewicach spotkali się miłośnicy zbierania grzybów. Byli też amatorzy grzybowych smaków.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od lekcji o grzybach, którą poprowadziła Sylwia Kaczmarek z Nadleśnictwa Piaski. Wykorzystała do tego ścieżkę edukacyjno–przyrodniczą „Poznaj dary włościejewickich lasów”.

2023.09.24-I-gminne-grzybobranie-pod-haslem-Poznaj-dary-wlosciejewickich-lasow-7
fot. CK Książ Wlkp.

Następnie wszyscy chętni ruszyli w plener na poszukiwanie grzybów. Kolejnym punktem były bowiem konkursy z nagrodami na największego grzyba, na największą ilość zebranych grzybów oraz konkurs wiedzy o grzybach.Odbyła się również lekcja gotowania z KGW Włościejewice-Ługi i degustacja przygotowanych dań. Z kolei najmłodsi uczestnicy zabawy mieli okazję nauczyć się budować budki lęgowe oraz domki dla owadów. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli również bezpłatnie skosztować aromatycznej zupy grzybowej, przygotowanej i serwowanej przez KGW Włościejewice-Ługi.

2023.09.24-I-gminne-grzybobranie-pod-haslem-Poznaj-dary-wlosciejewickich-lasow-19
fot. CK Książ Wlkp.

W ramach I Gminnego Grzybobrania uczestnicy wzięli również udział w sprzątaniu świata, czyli corocznej światowej akcji, która przypada w połowie września. 

Projekt I Gminne Grzybobranie pod hasłem „Poznaj dary włościejewickich lasów” dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL Lider Zielonej Wielkopolski. Zadanie to zostało również dofinansowane z budżetu gminy Książ Wlkp.

Partnerami wydarzenia byli: Centrum Kultury Książ Wlkp., OSP Włościejewice-Ługi, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty i Kultury Wiejskiej w Włościejewicach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Włościejewicach.

Zostaw komentarz