Image
fot. arch. red. (M. Czubak)
  • Home
  • Aktualności
  • Zamiast Kościoła wybrał szkołę. Kontrowersyjny duchowny nie trafił do Śremu

Zamiast Kościoła wybrał szkołę. Kontrowersyjny duchowny nie trafił do Śremu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ksiądz Tomasz nie trafił do parafii w Śremie, gdzie miał pełnić posługę w charakterze duszpasterza. Zamiast tego wziął urlop kapłański i naucza dzieci. Osoba księdza budzi kontrowersje. W przeszłości niepochlebnie wypowiadał się o homoseksualistach.


Berdychowski Kwiecien2 2024

38-letni duchowny otrzymał kapłańskie święcenia 13 lat temu. Od tego czasu pełnił funkcję wikariusza w parafii w Suchym Lesie, a następnie służył w parafii Ducha Świętego i Serca Pana Jezusa w Gostyniu. Niedawno został mianowany wikariuszem w jednej ze śremskich parafii, tylko że nigdy tam nie trafił.

Mimo że oficjalnie przeniesienie do Śremu miało nastąpić 25 sierpnia, potwierdziliśmy, że księdza Tomasza jak nie było, tak nie ma.Kontrowersyjne i odważne poglądy księdza

Ksiądz Tomasz wyraża jasne stanowisko w sprawie pedofilii w Kościele. Bez ogródek mówi, że  pedofilia to odrażające przestępstwo i grzech, a aby jej zapobiec w Kościele, konieczne jest zwalczanie lobby homoseksualnego wśród duchowieństwa. Jego słowa odbiły się szerokim echem w środowisku duchownych.

Brodnica z nowym proboszczem. Kolejne zmiany duszpasterskie w archidiecezji

Wyszło także na jaw to, że wcześniej ksiądz wspierał homofoniczną akcję wlepkową Gazety Polskiej, która zapowiadała w swoim numerze dodatek w postaci wlepki z napisem „Strefa wolna od LGBT”.

Szkoła zamiast Kościoła

Jakie są losy księdza Tomasza, który miał pełnić posługę duszpasterską w Śremie? Okazuje się, że duchowny jest we Wrześni, gdzie… został nauczycielem. Ksiądz Tomasz nie odwiesił sutanny do szafy, ale skorzystał z urlopu kapłańskiego i naucza dzieci w jednej ze szkół podstawowych we Wrześni. Naucza tam historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]