Image
Fot. W. Kaptur

Czuwaj! – harce z harcerzami na śremskim deptaku

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zachęcali do dołączenia, pokazywali na czym polega ich rola i bawili się. Piątkowe popołudnie (22 września) upłynęło nam pod hasłem „harce z harcerzami”, które odbyły się na deptaku przed Jubilatem.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Dzisiaj każda drużyna przygotowała swój punkt, prezentując jedno z zainteresowań czy dziedzin, które robimy na zbiórkach. Są szyfry, budowanie obozowiska, gra terenowa, nadawanie chorągiewkami. Wszystko to, co robią nasze dzieciaki

mówiła na wstępie hm. Iwona Brenda, komendantka Hufca ZHP w Śremie

Rzeczywiście to wszystko zostało zaprezentowane przez wesołych harcerzy. Ponadto pokazywali jak wiązać węzły na sznurkach, a dziewczyny zrobiły bransoletki na ręce. Tego dnia nawet najmłodsze maluchy z ciekawością zaglądały na deptak przed Jubilatem.

IMG_20230922_171540
Fot. W. Kaptur

Jednym z trudniejszych zadań było „rozbrojenie bomby”. Dzieci również z chęcią wiązały przepaskę na oczy i z pomocą kolegi lub koleżanki próbowały dostać się w określone miejsce. Śmiech i żarty rozległy się w harcerskim escape namiocie, gdzie grupa musiała znaleźć karteczki z pytaniami.Zadanie, które wymagało ogromnej cierpliwości i współpracy to łapanie piłeczek z haczykami poprzez trzymane sznurki. Nie zabrakło również muzyki i zabaw ruchowych. Odbył się także kiermasz umundurowania oraz pokaz pierwszej pomocy, gdzie m.in. prezentowano jak bandażować rany.

Bycie harcerzem z pewnością uczy skupienia uwagi, działania w grupie, wzajemnego wsparcia i logicznego myślenia. Dzieci biorą udział w różnych aktywnościach, które pomagają kształtować ich charakter. Każdy, kto marzy o tym, by zostać harcerzem powinien zgłosić się do Hufca ZHP Śrem.

Na koniec wydarzenia, zanim zaczęło się ściemniać, harcerze ustawili się w okręgu i chwycili za ręce. Zaśpiewali harcerską piosenkę i pozdrowili się słowem Czuwaj.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]