Image
16 września w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gogolewie odbył się odpust/fot. D. Górna

Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego w Gogolewie nad Wartą

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotę, 16 września w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gogolewie odbył się odpust. Wierni na tę uroczystość przybyli pieszo, rowerami i kajakami. Była procesja, msza święta i biesiada przy świetlicy.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Jako pierwsi w sobotę, bladym świtem, bowiem już o godzinie 5.00, wyruszyli pielgrzymi ze śremskiej Mariny. Szli w ramach „Nadwarciańskiej Pielgrzymki Śladami Krzyża Św.”. Do pokonania mieli trasę ponad 20 km. Po drodze odwiedzili dęby w Sroczewie i wspominali poetkę Wisławę Szymborską, która wraz z przyjaciółmi w owym czasie odpoczywała pod sroczewskimi dębami.

Następnie dołączyli do nich także pielgrzymi, którzy zdecydowali się na spływ kajakowy rzeką Wartą oraz rowerzyści.Wszyscy pielgrzymi zebrali się nad rzeką w Gogolewie o godzinie 10.30. Był to czas na przywitanie się, rozmowy i pamiątkowe zdjęcie. O godzinie 10.45 do Gogolewa przypłynęła łódź a na niej krzyż. Uroczystego poświęcenia dokonał ks. Andrzej Wujek, proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Książu Wlkp. Następnie wierni we wspólnej procesji przeszli do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gogolewie. Tam została odprawiona msza święta, którą poprowadził ks. Ryszard Mikołajczak, kapelan hospicjum z Poznania.

Po zakończonej eucharystii ks. proboszcz Andrzej Wujek zaprosił pielgrzymów do wspólnej biesiady, która została przygotowana przez gościnnych parafian z Gogolewa.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]