Tania strona www na szablonie czy autorska – co się bardziej opłaca?

pexels-amina-filkins-5424636

Spis treści: Porady i sugestie, Kolejne godziny pracy zespołu, Coś, co wygląda na prostą zmianę, może pochłonąć mnóstwo pracy, Nie zapomnij o SEO, Rozważ, czy lepszym wyborem nie będzie w 100% autorska strona www.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Firmowa strona internetowa powinna być nie tylko efektowna, funkcjonalna i użyteczna, ale także unikalna pod względem czy to designu, czy szeroko rozumianego UX. To cel, do którego dąży każda profesjonalna agencja interaktywna obsługująca klienta biznesowego – również małe i średnie firmy. Jeśli oczekujesz podobnego efektu, to musisz się spodziewać, że każdy element związany z personalizacją projektu strony internetowej będzie dodatkowo płatny – zwłaszcza, jeśli bazą jest szablon graficzny (wybrany z uwagi na oczekiwane niższe koszty realizacji usługi). Wyjaśniamy to w naszym poradniku.

Warto wiedzieć:

Tania strona to proste rozwiązanie zarówno na poziomie programistycznym, jak i graficznym. Klient de facto zamawia gotowy produkt, jedynie dopasowywany do jego marki pod kątem zawartości i elementów identyfikacji wizualnej. Dlatego w powstawaniu strony nie musi uczestniczyć cały zespół kreatywny, który – jak się pewnie domyślasz – składa się ze specjalistów oczekujących sporych stawek za swój wkład.” Źródło: https://soluma.pl/cenniki/cennik-tworzenia-stron-www/strona-www-biznes

Kolejne godziny pracy zespołu

Nad każdą zmianą w projekcie muszą pracować wyznaczeni specjaliści. Często jedna zmiana np. na gruncie programistycznym pociąga za sobą kolejną, za którą odpowiada już grafik czy copywriter. Klienci często o tym nie wiedzą, dlatego dziwią się, że zmodyfikowanie projektu może być tak kosztowne i czasochłonne.

Pamiętajmy, że zespół wykonuje nie tylko fizyczną pracę związaną z tzw. „klepaniem kodu” czy projektowaniem grafiki, ale też znacznie bardziej czasochłonną pracę kreatywną i analityczną. Fakt, wprowadzenie niektórych zmian może być kwestią 20-30 minut – klient nie wie jednak, że poprzedziło to kilkugodzinne zastanawianie się nad tym, jak to zrobić, analizowanie konsekwencji i wybieranie odpowiednich narzędzi.  

Coś, co wygląda na prostą zmianę, może pochłonąć mnóstwo pracy

W Polsce mamy 38 milionów trenerów piłki nożnej, lekarzy, polityków i – można odnieść takie wrażenie – programistów. Dziwnym trafem wielu naszych klientów uważa, że zna się na pracy developerskiej i sugeruje, że przecież przesunięcie jednego elementu czy dodanie nowej zakładki to „robota na 5 minut”. No nie, to tak nie działa.

W rzeczywistości te teoretycznie proste zmiany mogą być bardzo czasochłonne, ponieważ wiążą się z koniecznością znacznego zmodyfikowania obecnego projektu, co oczywiście generuje spore koszty.

Nie zapomnij o SEO!

Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO) często polega na wprowadzaniu niewielkich modyfikacji w zakresie wybranych elementów witryny. Zmiany te, analizowane pojedynczo, mogą sprawiać wrażenie drobnych, przyrostowych ulepszeń, ale w połączeniu z innymi optymalizacjami mogą mieć zauważalny wpływ na wygodę użytkowników oraz uzyskiwane przez nich bezpłatne wyniki wyszukiwania.” Źródło: https://developers.google.com/search/docs/fundamentals/seo-starter-guide?hl=pl 

Rozważ, czy lepszym wyborem nie będzie w 100% autorska strona www

Jeśli planujesz zamówić tanią stronę internetową opartą na gotowym szablonie, po czym zasypiesz agencję prośbami o wprowadzenie jakichś zmian prowadzących do maksymalnej personalizacji witryny, to już możemy zdradzić, że to się kompletnie nie opłaca.

W takiej sytuacji dużo lepszym wyborem będzie zamówienie nominalnie droższej, ale realnie znacznie tańszej strony www, która od początku do końca zostanie zaprojektowana stricte pod kątem Twoich oczekiwań.

Zostaw komentarz