|

Nowa Lewica w Kórniku o szkolnictwie i Konfederacji

Lewica W Kórniku
fot. Nowa Lewica
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

7 września na targowisku miejskim w Kórniku odbyła się konferencja Lewicy. Wystąpiły na niej posłanki Magdalena Biejat oraz Katarzyna Ueberhan.


Berdychowski Wv

Magdalena Biejat, wiceprzewodnicząca partii Lewica Razem, w Kórniku przekonywała, że polityka konfederacji jest szkodliwa, promuje homofobię, antysemityzm i przeciwdziała równości płci, akceptując przy tym przemoc wobec dzieci. Za te słowa pozwana została w trybie wyborczym. Sąd oddalił pozew.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Wygrałam w sądzie wczoraj pozew w trybie wyborczym z konfederatą, któremu nie podobało się, że mówię prawdę o programie jego partii. Nie podobało się, że mówię prawdę o tym, że brunatna Konfederacja jest partią pochwalającą bicie dzieci, jest partią antysemityzmu, jest partią przemocy wobec kobiet. Dzisiaj mówimy jasno: jeśli ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, sąd orzekł jednoznacznie, że tak właśnie jest – mówiła posłanka.

Z kolei Katarzyna Ueberhan krytycznie odniosła się do nowego pomysłu MEiN, czyli dofinansowania do dwudniowych wycieczek szkolnych. – Kolejne propozycje PiS to nic nowego, albo już prezentowali to wcześniej, albo przed nimi ktoś już to wymyślił – mówiła Ueberhan. – Bony wycieczkowe dla dzieci szkolnych to znów nic nowego, poza tym to nie rozwiązuje głównego problemu polskiej szkoły. Głównym problemem edukacji jest Czarnek, są przepełnione klasy i brak nauczycieli oraz chodzenie do szkoły na tzw. zmiany. Następnie kłopotem jest przepełniony i nieaktualny program nauczania – dodała.

  W kościele pw. NSJ w Śremie kilkadziesiąt osób dokonało Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Zdaniem posłanki Lewica proponuje rozwiązanie tego problemu poprzez odejście od nadmiernej ideologizacji szkolnictwa. Propozycją tego ugrupowania jest przekształcenie programu nauczania w taki sposób, który będzie bardziej odpowiedni do przygotowania uczniów do życia, zamiast powielania przestarzałych schematów pochodzących jeszcze z XIX wieku.

Zostaw komentarz