Image
fot. arch. red.

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

5 września przypada Międzynarodowy Dzień Dobroczynności. Głównym celem święta jest wzmocnienie i zwiększenie odpowiedzialności społecznej.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Dobroczynność to zjawisko wielowymiarowe, obejmujące zarówno materialną pomoc potrzebującym, jak i szeroko rozumiany wolontariat.

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności ustanowiony został 5 września 2012 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Nie jest to data przypadkowa – tego dnia przypada rocznica śmierci Matki Teresy z Kalkuty, która w szczególny sposób angażowała się w międzynarodową dobroczynność. Za swoją działalność na rzecz chorych i potrzebujących Matka Teresa z Kalkuty otrzymała w 1979 roku Pokojową Nagrodę Nobla. Środki z nagrody przeznaczyła na pomoc dla najuboższych.

XVI Gala Wolontariatu – Chcą zostawić świat lepszym!

Dzięki podejmowanym inicjatywom i życiowej postawie do dziś uważana jest za wzór dobroczynności oraz miłości do bliźnich.

Pomagać można na różne sposoby

Dobroczynność kojarzona jest przede wszystkim ze wsparciem finansowym. W rzeczywistości pojęcie to ma zdecydowanie szerszy zasięg – dobroczynność to także ofiarowanie czasu, bezinteresownej życzliwości, troski, a także zaangażowanie w działalność lokalnego społeczeństwa oraz w inicjatywy o zasięgu globalnym. Podejmowane przedsięwzięcia powinny prowadzić do harmonijnego życia, stając się fundamentem bezpiecznej przyszłości.

Piknik integracyjny z Lokalnym Centrum Wolontariatu

W Polsce można pomagać na wiele sposobów – indywidualnie lub za pośrednictwem organizacji charytatywnych, wolontariackich oraz społecznych. Do najbardziej rozpoznawalnych należą: Polska Akcja Humanitarna, Szlachetna Paczka, WOŚP, Caritas Polska. Ponadto istnieje wiele innych fundacji i organizacji, nierzadko o zasięgu lokalnym, których celem również jest szeroko rozumiana pomoc.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]